Aj keď je januárové prestupové obdobie ešte ďaleko, špekulácie o Barcelone a jej plánoch na zimu sa už objavujú. V posledných týždňoch sa objavili názory, že Blaugranas plánujú podpísať nového defenzívneho záložníka, ktorý by kryl chrbát, ale aj konkuroval Oriolovi Romeuovi.

Defenzívny záložník je pozícia, na ktorej Barça nemá prirodzenú alternatívu za Španiela, a preto by ju Xavi a Deco radi v januári posilnili. Financie v klube však nie sú v najlepšom stave a tak si Katalánci nemôžu dovoliť vysoliť za nového pivota balík. Z tohto dôvodu prečesávajú prestupový trh v snahe nájsť niekoho za lacno, ideálne zadarmo.

Podľa Davida Bernabeu z katalánskeho denníka Sport Barcelona v súvislosti so zimným prestupovým obdobím pozerá na Jeana-Philippa Gbamina a Josuhu Guilavoguiho, ktorí sú momentálne bez klubu. 27-ročný Gbamin je k dispozícii zadarmo po tom, čo ho začiatkom mesiaca prepustil Everton. Tento hráč z Pobrežia Slonoviny pôsobil okrem Evertonu aj v kluboch ako Mainz, CSKA Moskva a Trabzonspor a má skúsenosti z Európy. Gbaminovo pôsobenie v Evertone bolo poznačené zraneniami, a preto bol v posledných sezónach na hosťovaní a teraz je k dispozícii zadarmo.

Pokiaľ ide o Guilavoguiho, Španielsko mu nie je cudzie, keďže pred takmer desiatimi rokmi pôsobil v Atléticu Madrid. Tento 32-ročný futbalista sa však nikdy nedokázal presadiť v tíme Rojiblancos a prestúpil do VfL Wolfsburg, kde bol donedávna stabilným členom tímu. Guilavogui je veľmi skúsený hráč, ktorý má na konte viac ako 200 vystúpení v Bundeslige a viac ako 100 zápasov v Ligue 1. Po tom, čo ho Wolfsburg v priebehu uplynulého leta prepustil, je Guilavogui k dispozícii zadarmo.

Xavi by mohol hľadať riešenie v cantere

Okrem Guilavoguiho a Gbamina bola Barcelona spájaná aj s Guidom Rodriguezom, Jorginhom a nedávno aj s Arthurom Vermeerenom z Royal Antverpy. Finančná situácia v klube by však mohla v januári zabrániť akémukoľvek prestupu, najmä vzhľadom na to, že prostriedky budú pravdepodobne smerovať na príchod Vitora Roqueho.

V takom prípade by sa Xavi mohol obrátiť na vlastné riešenie v podobe Marca Casada. 19-ročný kapitán Barçy Atlètic pravidelne trénuje s prvým tímom a v tomto ročníku sa objavil v každej zápasovej nominácii. Technický personál mu verí a chce, aby mu Xavi dal príležitosť, zatiaľ čo samotný tréner s ním počíta. Casadó by tak mohol získať väčšiu dôležitosť.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-09-15 12:25:47
To co je zasa za somarinu a náš talent Fermin bude v rezerve alebo sediet na tribúne to su podpriemerný hráči neviem čo budú robiť v Barcelone
2023-09-15 13:29:05
Nerozumiem prečo by sme mali zvažovať niekoho ako toho Gbamina a Josuhu Guilavoguiho. To už v takom prípade radšej šance pre Prima a Casada. Ak investovať, tak buď jeden z mladých talentov ako Vermeeren, Fabricio Diaz, alebo ten mladý Brazílčan.