Barcelona sa pripravuje na novú éru pod vedením Deca a po odchode Mateu Alemanyho urobila zásadné zmeny v športovom oddelení klubu. Alemany odišiel z klubu po tom, ako si užil úspešné obdobie s Blaugranas, a katalánsky denník Sport prišiel s informáciou o dôvodoch jeho odchodu.

Protichodné prístupy

Alemanyho "profesionálny nesúlad" s Decom bol totiž jedným z faktorov, ktoré ho viedli k odchodu. Vedenie si bolo vedomé, že vzťahy medzi Decom a Mateu nie sú práve najlepšie a že spôsob ich spolupráce na športovom oddelení nie je harmonický.

Alemany chcel dohliadať na svoj tím s kontrolou nad športovou štruktúrou, čo mu napríklad Aston Villa ponúkla. Alemany nakoniec ponuku odmietol kvôli nedostatku finančných prostriedkov v rozpočte, ako aj emocionálnemu faktoru, ktorý ho viazal ku Kataláncom. Po jeho návrate sa však vzťahy zhoršili, pričom ako rozhodujúci bod zlomu poslúžil incident medzi agentmi Juana Foytha a Alemanym.

Mateu sa nakoniec rozhodol natrvalo opustiť tím FC Barcelona, pretože nechcel prijať novú, inštitucionálnejšiu úlohu spojenú s kontaktmi s La Ligou.

Nová štruktúra Barcelony

S Decom na čele sa už uskutočnilo veľa zmien. Bývalý záložník bude športovým riaditeľom pre oblasť futbalu a bude priamo podriadený športovému viceprezidentovi Yustemu a prezidentovi Laportovi.

Portugalčan zvolil celý rad pracovníkov, ktorí majú pomôcť ambíciám klubu v rôznych odvetviach, pričom ich spoločným cieľom je obnoviť jeho pozíciu medzi európskou futbalovou elitou.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.