Španielske médiá prinášajú ďalšie informácie o napätí medzi FC Barcelona a Manchestrom City. Podľa madridského denníka Marca chceli Angličania získať nielen Alejandra Baldeho, ale aj Lamine Yamala.

"Musíme chrániť talent mladých hráčov ako Balde a Lamine Yamal, ktorých odchod nám hrozil. Nebudem menovať konkrétny klub, ale bol tu klub, ktorý sa ich snažil priviesť," povedal v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Catalunya Radio poradca Joana Laportu Enric Masip. Dnes David Sánchez z Radio Marca prezradil, že týmto klubom bol Manchester City. Novinár píše, že The Citizens tvrdo pracovali najmä na príchode Yamala.

Pred niekoľkými dňami Fabrizio Romano potvrdil správy španielskych médií, že City sa pýtali Barcelony na Alejandra Baldeho. Katalánci však Angličanov ubezpečili, že ľavý obranca nie je na predaj a čoskoro podpíše novú zmluvu. Objavili sa aj správy, že City chceli prostredníctvom "City Group" získať aj Lamine Yamala a "umiestniť" ho do Girony. Postoj Barçy bol však rovnaký ako v prípade 19-ročného hráča.

Tieto pohnútky klubu Pepa Guardiolu sa nepáčili FC Barcelona. Blaugranas boli vraj nahnevaní na Manchester City nielen za to, že sa snaží získať mladých hráčov, ale okrem iného aj za to, že napriek prísľubu, že mu umožní prestúpiť, blokuje odchod Bernarda Silvu. Takzvaný "hovorca" Xaviho Hernándeza Javi Miguel si dokonca dovolil napísať kritický článok do denníka AS na adresu Luisa Enriqueho a samotného Pepa Guardiolu, v ktorom odsúdil konanie trénerov voči jeho bývalému klubu:

Tréner Manchestru City hlása svoje barcelonismo všetkým a nikdy sa neváha ospravedlniť na obranu svojich pocitov. Slová sú však jedna vec a skutky druhá, pretože muž zo Santpedor sa k Blaugranas nesprával ako milosrdná sestra: predal Ferrana Torresa za cenu zlata, hoci vedel, že klub ho nevyhnutne potrebuje, nedovolil príchod Érica Garcíu v polovici sezóny, do poslednej sekundy sa snažil udržať Gündoğana, zablokoval odchod Cancela [v januári; pozn. red.] na hosťovanie do Barcelony [...] a zdá sa, že mieni stavať veľa mostov proti pokusu Barçy o prevzatie Bernarda Silvu.

Aj keď sú slová Javiho Miguela určite prehnané, zdá sa, že napriek minulosti v metropole Katalánska nemajú majitelia Manchestru City (Ferran Soriano, Txiki Begiristain...) so svojimi barcelonskými kolegami dobré vzťahy.

zdroj: sport.es marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-09-15 16:43:16
Pep sa ukazuje ako veľký srdciar ....
Rasto Premium
2023-09-15 18:20:02
Že majitelia... 🤣. A Pep v tom vôbec nemusí mať prsty a aj keby, každý sa snaží posilniť svoj tím, keď chceme ich hráčov, je to ok, naopak už nie? A úprimne, na Bernarda sme nikdy nemali a Garcia, Ferrán aj Cancelo sú od nich u nás,tak aký problém? Trošku objektívnosti neuškodí.