Rôzne svalové zranenia, ktoré utrpeli hráči FC Barcelona v posledných mesiacoch, viedli k zvýšenej kritike lekárskych služieb klubu. Keďže si uvedomujú, že sú v centre pozornosti, sami sa pustili do monitorovania práce hráčov mimo klubu.

Hráči FCB utrpeli v minulej sezóne množstvo zranení (netreba však zabúdať, že značná časť z nich sa stala počas zrazu reprezentácií). Viac-menej zaslúžene je v tomto smere kritizovaný aj klub. Rovnako ako nedôvera v regeneračné procesy zranených, keďže niektorí sa opätovne zranili, keď už boli blízko návratu do hry.

Ako informuje Alfredo Martínez z katalánskeho denníka Sport, klub v tejto situácii zvýšil ostražitosť všetkých svojich procesov a mechanizmov. Zintenzívnilo sa aj monitorovanie fyzickej práce, ktorú vykonávajú samotní hráči. Hoci ide často o "tabuizovanú" tému, ktorú kluby neprijímajú príliš pozitívne, väčšina hráčov sa pri zvyšovaní svalovej hmoty, výbušnosti alebo čohokoľvek, čo považuje za potrebné zlepšiť, spolieha na svojich ľudí, ktorým verí.

Niekedy sa stáva, že hráči presne neinformujú klub o "extra" aktivitách, ktoré vykonávajú. Je to čiastočne preto, aby sa vyhli prípadnej reakcii, ak by klub takúto prácu neschválil. Mnohí sa dokonca vyhýbajú zverejňovaniu takéhoto obsahu na sociálnych sieťach. Podľa Alfreda Martíneza klub požiadal o informácie tých, ktorí v tom pokračujú, a "nabádal" ich, aby sa ani na milimeter neodchyľovali od všetkého, čo bolo dohodnuté s trénermi fyzickej prípravy Blaugranas.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.