Na Sergiña Desta sa v Barcelone pomaly už aj zabudlo, ale americký pravý obranca narodený v Holandsku si momentálne užíva život v PSV v Eredivisie natoľko, že nastúpil v základe v posledných troch zápasoch Petra Bosza.

Hoci jeho prvé dni v Holandsku boli ťažké, keďže tréner uprednostňoval na pozíciách krajných obrancov duo Patrick van Aanholt a Jordan Teze, 22-ročný Dest sa už začlenil do základnej zostavy.

Pôsobivé výkony Sergiña Desta

V prvých dvoch zápasoch, v ktorých nastúpil, v oboch proti Rangers v kvalifikačných kolách Ligy majstrov, prevzal tento mladík úlohu ľavého obrancu. V treťom kole Eredivisie sa však vrátil na svoju zvyčajnú pozíciu na pravej strane obrany. Bez ohľadu na to, na ktorej strane sa Dest nachádzal, vo všetkých troch zápasoch exceloval a podával vynikajúce výkony. V tomto trende navyše pokračoval aj počas aktuálnej reprezentačnej prestávky, keď reprezentoval Spojené štáty.

Treba poznamenať, že hoci je Destovo pôsobenie v PSV len na jednu sezónu, holandský tím z neho môže urobiť trvalého člena kádra, ak za neho po skončení sezóny zaplatí 10 miliónov eur. Bez ohľadu na to, čo sa nakoniec stane, sľubné výkony, ktoré Dest predvádza, sú pre Barcelonu povzbudivou správou. Ak bude pokračovať v nastolenom trende, pre Barçu by sa razom mohli odohrať dva priaznivé scenáre.

Po prvé, buď sa vráti do Barcelony s potrebnou športovou zrelosťou, aby si konečne získal Xaviho dôveru, alebo si ho PSV ponechá, čo umožní hráčovi ďalej zvyšovať svoju hodnotu a potenciálne odísť z klubu, a tým umožní Barcelone získať odmenu 10 miliónov eur. Zatiaľ všetci zúčastnení dúfajú v čo najlepší záver, najmä po tom, čo jeho pôsobenie v Miláne bolo veľmi nevydarené, keďže v minulej sezóne odohral za tím Serie A len 14 zápasov.

zdroj: barcauniversal.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.