Barcelona, ktorá je stále pod vážnym finančným tlakom, konala v letnom prestupovom období 2023 umne a väčšinou analyzovala hráčov, ktorí mohli posilniť tím zadarmo alebo na hosťovanie.

Na voľný prestup priviedla Ilkaya Gündoğana a Iñiga Martíneza, zatiaľ čo z Atlética Madrid a Manchestru City získala na hosťovanie Joãa Felixa a Joãa Cancela. Oriol Romeu bol jediným hráčom, na ktorého vynaložila peniaze, keď ho podpísala za 4,3 milióna eur.

Romeu sa pokúsi nahradiť Sergia Busquetsa v strede poľa a v úvodných štyroch zápasoch sezóny odviedol pomerne pôsobivú prácu. Bývalý záložník Girony prekonal očakávania a pre Barcelonu je to ponaučenie, aby sa častejšie obzerala po riešeniach v La Lige.

Katalánsky denník Mundo Deportivo preto prináša zoznam piatich hráčov La Ligy, ktorých Barcelona sleduje a z ktorých by sa mohli stať perspektívni hráči na prestup.

1. Nico Williams (Athletic Club)

Nico Williams má za sebou vynikajúci štart do sezóny, v ktorej asistoval pri dvoch góloch proti Osasune a počas reprezentačnej prestávky mal podiel na 4 góloch počas dvoch zápasov za Španielsko. Jeho zmluva sa končí na konci sezóny 2023/24 a Barcelona už nadviazala kontakty s hráčovým agentom ohľadom voľného prestupu. Athletic Club má však záujem predĺžiť s ním zmluvu o tri roky.

2. Guido Rodriguez (Real Betis)

Barcelona mala Guida na radare aj v lete, keď hľadala defenzívneho záložníka. Aj jemu končí zmluva na konci aktuálnej sezóny, čo znamená, že jeho príchod nebude ani finančným problémom. Barça si však 29-ročného hráča vyhliadla aj na január.

 3. Alex Baena (Villarreal)

Alex Baena v treťom kole sezóny proti Barcelone strelil jeden gól a na jeden asistoval a zrejme sa dostal na zoznam želaní Xaviho. Jeho zmluva so Žltou ponorkou však končí v roku 2026 a má odstupnú klauzulu vo výške 60 miliónov eur.

4. Juan Foyth (Villarreal)

Nepochybne najznámejší z tejto pätice pre fanúšikov Barcelony, Foyth je na zozname želaní klubu už viac ako rok. Xavi chcel Argentínčana podpísať na posilnenie pozície pravého obrancu vďaka jeho technickým schopnostiam, ktoré mu umožňujú bezproblémovú hru na iných postoch, dokonca aj na poste stredného obrancu. Podpísať ho nebude jednoduché vzhľadom na to, že v jeho zmluve, ktorá platí do roku 2026, je zakotvená odstupná klauzula vo výške 52 miliónov eur.

5. Aimar Oroz (Osasuna)

Desiatka v kádri Osasuny, Aimar Oroz, má neuveriteľný talent a už teraz sa na neho upierajú oči celej ligy. Barcelona si 21-ročného hráča vyhliadla počas Majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov. S odstupnou klauzulou vo výške 28 miliónov eur by sa mohli Katalánci v blízkej budúcnosti pokúsiť zlákať tohto mladíka do svojich radov.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.