Novinár Luis F. Rojo z madridského denníka Marca informoval, že stredopoliar Barcelony Frenkie de Jong sa v skutočnosti neobáva predĺženia zmluvy, najmä preto, že jeho aktuálna zmluva platí do roku 2026.

V Barcelone sú všetci na rovnakej vlne, že tieto rokovania budú pomalé na rozdiel od predĺženia zmluvy v prípade Marc-André ter Stegena, ktoré sa uskutočnili rýchlo v priebehu uplynulého mesiaca, aby sa pomohlo s finančným fair play.

Novinár tiež spomenul, že ani hráč, ani Barcelona v súčasnosti o celej záležitosti priveľmi neuvažujú. V skutočnosti sa akýkoľvek posun vpred uskutoční po uzavretí zimného prestupového trhu. V tejto chvíli Barcelona zatiaľ nepodnikla žiadne oficiálne kroky v tejto veci, hoci správy naznačovali, že sa začali rozhovory. Aj keď je zámerom klubu začať rokovania o Holanďanovej zmluve, zatiaľ sa žiadne stretnutia neuskutočnili.

De Jong sa neponáhľa

Pokiaľ ide o stredopoliara, zdá sa, že sa s touto témou neponáhľa. Treba poznamenať, že De Jong má v Barcelone aktuálne angažmán do roku 2026 a je viazaný nemalou zmluvou s tým, že Barcelonu mu stále dlhuje poriadny balík z minulých období. Za túto sezónu má nárok na garantovaný fixný príjem vrátane základného platu, odložených platieb a bonusov, ktoré spolu presahujú hrubú sumu 27 miliónov eur.

Hráč si je vedomý, že po skončení zmluvy má možnosť pripojiť sa k akémukoľvek tímu a získať celý plat. Na druhej strane, cieľom Barcelony je zabezpečiť mu stabilitu tým, že mu ponúkne predĺženie zmluvy. Uvedomuje si však, že do tej doby nebude schopná dorovnať plat, ktorý Frenkie v súčasnosti má. Z týchto dôvodov sa nepredpokladá rýchle riešenie tohto predĺženia. Jasné však je, že Holanďan je dôležitým členom tímu. Od odchodu Sergia Busquetsa sa stáva v tíme čoraz dôležitejším, stáva sa dirigentom orchestra Blaugranas.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2023-09-16 11:10:13
Predĺženie jeho kontraktu musí byť najväčšou prioritou, jednoznačne náš najlepší záložník a dovolím si tvrdiť, že jeden z najlepších na svete. Dokáže zahrať v strede prakticky každú pozíciu, a taktiež aj stopéra. + vyhýbajú sa mu zranenia, top hráčik
2023-09-16 11:34:02
Podla mna ma u nas moc slobodu. Nevie branit ani neni kreativny. Za tie 4 roky sa nikam neposunul. Strasne dlho drzi loptu a spomaluje hru niekedy. Dribling ma super ale ak za neho vieme dostat 90 tak by som rozmyslal. Za 90 vieme zohnat 3 takych zaloznikov. Ale ma velke plus za to ze je vzdy k dispozicii, nema problemy so zraneniami.