Vzhľadom na zlú formu Roberta Lewandowskeho je jeho budúcnosť v Barcelone naďalej predmetom špekulácií médií. V tejto súvislosti je vhodné pripomenúť podmienky zmluvy Poliaka s Kataláncami, ktoré podľa Cadena SER dávajú katalánskemu klubu možnosť ukončiť zmluvu s hráčom, ak neodohrá dostatočný počet zápasov.

Lewandowski nielenže bojuje s výkonmi na ihrisku, ale v poslednom čase čelí kritike aj na viacerých iných úrovniach, čo mu určite nepomáha vrátiť sa do správnej formy. Otázky, či sa útočníkovi v tomto veku ešte podarí dostať do optimálnej formy, vedú k diskusiám o jeho budúcnosti v Barcelone. Najmä preto, že sa o neho zaujímajú Saudi, takže v prípade zrealizovania prestupu by klub mohol získať značnú sumu. Čo však nebude jednoduché vzhľadom na Lewyho neochotu presťahovať sa na Arabský polostrov.

Na internete sa nedávno objavili informácie o podmienkach zmluvy Roberta Lewandowskeho. Samozrejme, nejde o nové informácie, keďže Cadena SER ich prezentovala v relácii "Que t'hi Jugues" už pred rokom. Vzhľadom na pochybnosti o Lewyho budúcnosti v Barcelone ich však stojí za to pripomenúť. Koniec koncov, zmluva 35-ročného hráča poriadne zaťaží klubový rozpočet. V prvej sezóne (2022/2023) mal Lewandowski dostať 20 miliónov eur v hrubom (približne 10 miliónov eur v čistom) a v ďalších sa jeho plat zvýši - z 26 miliónov eur v hrubom v aktuálnom ročníku 2023/2024 na 32 miliónov eur v hrubom v treťom roku zmluvy (2024/2025). V poslednej sezóne (2025/2026) by mal mať hráč zaručený plat 26 miliónov eur brutto. Toľko je aj priemerný ročný zárobok Poliaka v Blaugranas a prevyšuje jeho plat v Bayerne (22 miliónov).

Lewandowski by však mohol Barcelonu opustiť aj v prípade, že sa nerozhodne prestúpiť do Saudskej Arábie. Cadena SER upozorňuje, že Barça má možnosť jednostranne ukončiť Poliakovu zmluvu, ak neodohrá aspoň 55% zápasov v sezóne 2024/2025. V tejto fáze je ťažké predpokladať, či by Barcelona využila takúto formu nátlaku, ak Lewandowski nebude súhlasiť s prestupom do iného klubu. Treba však pripomenúť, že Vitor Roque by mal byť v tom čase už v metropole Katalánska a Lewy nevykazuje žiadne známky zlepšenia. Možno sa v dnešnom zápase proti Betisu nejaké objavia?

Lewandowski už dostal aj prémiu za víťazstvo španielskeho šampionátu (600 000 eur brutto) a za dosiahnutie treble má prisľúbené aj 2 milióny eur brutto. K dispozícii je aj prémia za víťazstvo v Kráľovskom pohári, ale len v prípade, že súčasne by vyhral aj La Ligu alebo Ligu majstrov. Zárobky Lewandowskeho v Barcelone bude v najbližších mesiacoch určite mediálnou témou, ak sa forma Poliaka nezlepší.

zdroj: cadena ser
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-09-16 14:40:32
Zas som ma zrejme pravdu,dalsie z hlupych rozhodnuti laportu,kupa lewandowskeho bola zbytocna a ak odide tak bude rad laporta ked pojde zadarmo,ved vlastne on nijaku hodnotu nemsl ked sme ho kupovali, zbytočne vyhodenych 50 milionov
2023-09-16 17:29:50
Nemyslím si, že to byl zbytečný kup. Vzpomeňme na minulou sezónu. Potřebuje čas, nahrávky a třeba i bodech na střídačce. Messi taky odpočíval a sám jsi o to řekl. Levandowski není stroj na góly, ale uvidíme dneska večer. Myslím si, že bude hrát i Feran. Podle toho jak Xavi o něm mluví.