Včerajšia prehra PSG s OGC Nice (2:3) si vybrala svoju daň. Medzi kritizovanými hráčmi bol aj Ousmane Dembélé, ktorý je v tejto sezóne stále bez gólu a asistencie.

Podľa katalánskeho denníka Sport rastie vo Francúzsku netrpezlivosť s prístupom krídelníka kúpeného z Barcelony. PSG stratil body už tretíkrát v tejto sezóne a po víkende by dokonca mohol vypadnúť z pásma, ktoré mu zabezpečuje účasť v európskych pohároch (Parížania sú momentálne na treťom mieste, ale v čase písania tohto článku sú jediní, ktorí v tejto sérii zápasov odohrali svoj zápas). Prispel k tomu aj samotný Dembélé, ktorý v prvom polčase premrhal dobrú šancu a ani netrafil bránu (0:46 vo videu). Zo 7 driblingových pokusov 26-ročného hráča boli úspešné len 2 a krídelník mal až 18 strát (najviac na ihrisku). Dve kľúčové prihrávky nestačili na to, aby sme jeho výkon mohli považovať za dobrý. V 67. minúte bol Dembélé stiahnutý z ihriska a nahradil ho Bradley Barcola. Kritika sa zniesla nielen na bývalého hráča Barcelony, ale aj na ďalšie letné posily Milana Škriniara či Goncala Ramosa.

V aktuálnej sezóne sa Dembélé objavil v základnej zostave PSG už trikrát (raz nastúpil z lavičky) a na ihrisku strávil 259 minút, ale na konte nemá ani jeden gól či asistenciu. Sport uvádza, že tieto výkony krídelníka znepokojujú parížskych fanúšikov, ale zdôrazňuje, že zatiaľ nikto nebije na poplach, keďže sa predpokladá, že hráčovi chýba efektivita len v špecifických situáciách. Svojím spôsobom to potvrdzujú aj štatistiky portálu fbref.com. Dembélé je medzi najlepšími v Ligue 1 v počte úspešných driblingov (2.), kľúčových prihrávok (5), prihrávok do pokutového územia (7) či účasti v akciách zakončených strelou (5). Na druhej strane, keď hrá v tíme ako PSG, takéto výsledky by mali byť skôr normou. Francúz sa musí zlepšiť v oblasti gólov a asistencií, aby mohol rozhodovať o výsledkoch zápasov, pretože len to môže uspokojiť obrovské očakávania v Parc des Princes. A Dembélé už v Barcelone nebol vychvaľovaný pre efektivitu.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

14 komentáre
kluc Premium
2023-09-16 17:49:18
Niekoho to prekvapuje? A sú taky co za nim budú plakať 🫣
2023-09-16 17:51:55
Zbytočne na neho robia tlak takto skoro... z vlasntej skúsenosti im môžme povedať že Dembo bude produkovať nejaké čísla... a to "už" vo svojej 5. sezóne v klube :)