Stalo sa to. "Prekliatie Lea Messiho" je prelomené. Až do zápasu proti Betisu bol Argentínčan posledným hráčom, ktorý strelil gól za Barcelonu z priameho kopu v oficiálnom zápase. Stalo sa tak 2. mája 2021, keď prekonal brankára Valencie. Včera túto sériu prerušil Ferran Torres. Duel priniesol aj mnoho ďalších zaujímavých štatistík.

Španiel má od začiatku sezóny skvelú formu a vyžaruje z neho sebavedomie. Aj preto sa v 62. minúte stretnutia s Betisom postavil k priamemu kopu a mimoriadne presnou strelou prekonal brankára hostí. "Kliatba Lea Messiho" bola prelomená po 2 rokoch, 4 mesiacoch a 14 dňoch. A tiež po 49 neúspešných pokusoch skórovať z tejto štandardnej situácie. Zaujímavosťou je, že pre Ferrana Torresa to bol prvý gól z priameho kopu v kariére. Podľa Pedra Martina bol posledným hráčom Barcelony, ktorý strelil gól týmto spôsobom a nemenoval sa Messi, Neymar v roku 2017 v konfrontácii s PSG. Existuje dôvod, prečo fanúšikovia počas Torresovho odchodu z ihriska skandovali "tiburon!", čo znamená žralok.

Hrdinom Barcelony nebol len Ferran Torres. Aj Portugalčania sa postarali o množstvo zaujímavých štatistík. Za zmienku stoja čísla novej barcelonskej akvizície Joãa Cancela.

- 90 odohraných minút
- 1 gól
- 42 presných prihrávok (88%)
- 2 presné dlhé pasy (100%)
- 6 úspešných driblingov (86%)
- 11 vyhraných súbojov (65%)
- 4 získané lopty

Cancelo teoreticky nastupoval na pravej strane obrany, zatiaľ čo v praxi pôsobil po celom ihrisku. Pre 29-ročného hráča bol včerajší zásah prvým v La Lige od 2. apríla 2017, keď skóroval v zápase Valencie proti Deportivu.

João Felix sa stal ôsmym futbalistom v 21. storočí, ktorý strelil gól v La Lige za Barcelonu aj Atlético. Okrem toho sa prvýkrát v tomto storočí stalo, že dvaja portugalskí hráči strelili gól v jednom zápase Barcelony.

Oceniť je potrebné aj Roberta Lewandowskeho. Poliak strelil gól, dvakrát asistoval, mal štyri kľúčové prihrávky a vyhral päť zo šiestich súbojov. Podľa Opta má Lewy na konte 36 gólov v 51 zápasoch za Barcelonu vo všetkých súťažiach a lepšiu bilanciu spomedzi hráčov z piatich najväčších európskych líg majú od minulej sezóny len Håland (59 zásahov) a Mbappé (48). Rovnaké čísla má aj Harry Kane. Sťažujeme sa na formu Lewandowskeho, no napriek tomu strelil gól v treťom zápase Blaugranas v rade.

Treba dodať, že včerajšie vysoké víťazstvo bolo najvyššie v podaní Xaviho Barcelony. Len v súboji s Ceutou v Kráľovskom pohári dokázala Barça vyhrať 5:0. Od odchodu Lea Messiho Barça v La Lige nevyhrala tak vysoko.

Na súperenie s Barcelonou nebude v dobrom spomínať Manuel Pellegrini, ktorý sa posunul na druhé miesto medzi trénermi, ktorí prehrali najviac zápasov s Blaugranas (24).

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.