Od uzavretia letného prestupového obdobia uplynuli necelé dva týždne, ale športoví riaditelia FCB nemajú pokoj. Musia sledovať mnohých hráčov, ktorí by mohli byť zaujímavými posilami pre Xaviho tím. Podľa Ferrana Correasa z katalánskeho denníka Sport je jedným z postov, ktoré by podľa trénera mali byť posilnené, defenzívny záložník.

Na pozíciu typického defenzívneho stredopoliara má Xavi k dispozícii len Oriola Romeu. Je síce pravda, že by tam mohli hrať aj Frenkie de Jong a Ilkay Gündoğan, ale jedným z hráčov, ktorý sa Xavimu páči a ktorého športové riaditeľstvo veľmi pozorne sleduje, je podľa denníka Sport Guido Rodríguez z Realu Betis.

Hráč Verdiblancos, majster sveta s argentínskou reprezentáciou, má zmluvu do 30. júna, takže by bol lacnou posilou na budúcu sezónu. Ako však uvádza Ferran Correas, jeho príchod by sa mohol dokonca posunúť na január, ak sa Kataláncom podarí vyriešiť finančné fair play.

Podľa týchto správ, ak sa Argentínčan nerozhodne predĺžiť zmluvu, Betis by ho najradšej predal v nadchádzajúcom prestupovom období. Verdiblancos už mali hráčovi predložiť ponuku na nový kontrakt. Sevillský klub by rád zarobil aspoň malú sumu peňazí predtým, ako hráč v lete odíde zadarmo.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
kluc Premium
2023-09-17 14:55:07
Keby radšej za rozhodnutého stavu dal priestor Casadovi aspoň by sa uvidelo ci sa oplatí dávať peniaze za ďalšieho 30 ročného hraca na post kde takého istého mame 😄