Robert Lewandowski konečne predviedol výkon, ktorý zodpovedá jeho potenciálu. Poliak strelil proti Betisu pekný gól po prihrávke Christensena a inteligentnej prihrávke Joãa Felixa medzi nohy a zaznamenal aj asistenciu na gól Raphinhu.

Ako upozorňuje oficiálna stránka FC Barcelona, Robert Lewandowski od svojho príchodu v lete 2022 strelil vo farbách klubu už 36 gólov v 51 zápasoch. To je priemer 0,70 gólu na zápas. Ukazuje sa, že takéto čísla má na dosah len veľmi málo hráčov.

Ak vezmeme do úvahy 5 najlepších európskych líg, len dvaja hráči strelili od začiatku sezóny 2022/2023 viac gólov ako Lewy. Sú to Erling Håland (59 gólov v 59 zápasoch za Manchester City) a Kylian Mbappé (48 v 47 zápasoch). Najbližšie k Poliakovi je Harry Kane - Angličan zaznamenal rovnaký počet gólov, ale má o 3 stretnutia viac (36 gólov v 54 zápasoch). Päticu hráčov s najväčším počtom gólov od podpisu Lewandowskeho zmluvy s Barçou uzatvárajú Victor Osimhen z Neapola (34 gólov) a Lautaro Martínez z Interu (33).

Hoci Lewandowski v prvých dvoch zápasoch v La Lige neskóroval, po piatich už má na konte 3 presné zásahy, pričom Poliak sa trafil do siete Villarrealu, Osasuny a Betisu a bol kľúčovým hráčom týchto víťazstiev.

Zaujímavé je, že podobnú sériu má len 7 hráčov v najlepších európskych ligách. Okrem Lewyho skórovali v tejto sezóne aspoň v troch po sebe idúcich zápasoch už len Maximilian Beier (Hoffenheim), Jude Bellingham (Real Madrid), Serhou Guirassy (Stuttgart), Erling Håland (Manchester City), Kylian Mbappé (PSG) a bývalý hráč Barcelony Xavi Simons (Lipsko).

zdroj: fcbarcelona.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.