Od svojho príchodu do Barcelony je Pedri jedným z najlepších stredopoliarov na svete, ktorý ťahá mužstvo v strede ihriska na viacerých rôznych postoch. Španiel sa vypracoval na kľúčového hráča a v minulej sezóne strelil viacero víťazných gólov.

Pedri, ktorý je momentálne zranený, sa porozprával s ESPN, aby vytvoril svoju "Ultimate Barcelona XI", a do zostavy zaradil 5 hráčov, s ktorými hral počas posledných troch rokov v klube.

Obrana

Do bránky stavil na Marc-André ter Stegena, ktorý v Barcelone pôsobí od roku 2014. Nemec zažil neuveriteľnú sezónu 2022/2023, v ktorej bol jedným z najlepších brankárov v Európe, ak nie najlepším. Legendárny kapitán Carles Puyol bol Pedriho voľbou na poste pravého obrancu. Hoci to nebola Španielova primárna pozícia, začal tam svoju barcelonskú kariéru a počas svojho pôsobenia v prvom tíme tam hral viackrát. V strede obrany sa Pedri rozhodol pre spoluprácu Gerarda Piquého a Rafu Márqueza a Jordi Alba bol vybraný za ľavého obrancu.

Záloha

"Stred poľa je jasný," povedal Pedri pred výberom. Predvídateľne sa rozhodol pre legendárne trio Xavi, Andres Iniesta a Sergio Busquets. Víťaz Golden Boy hral s Busquetsom tri sezóny, teraz ho trénuje Xavi a Iniestu vždy považoval za svoj idol.

Ofenzíva

Lionel Messi bol Pedriho prvou voľbou do útoku. Toto duo spolu prežilo neuveriteľnú sezónu a na ihrisku vytvorilo impozantnú chémiu. Argentínčan je zároveň nepochybne najlepším hráčom v histórii Barcelony. Ronaldinho bol voľbou na ľavom krídle a Luis Suarez doplnil tím na hrote ako jeden z najlepších strelcov v histórii klubu. Uruguajčan odišiel do Atlética Madrid v sezóne, keď prišiel Pedri, a nikdy si s ním nezahral, no je nepochybne jedným z najlepších útočníkov v histórii Blaugranas.

Najlepšia zostava FCB v histórii podľa Pedriho

Ronaldinho - Suarez - Messi

Iniesta - Busquets - Xavi

Alba - Piqué - Márquez - Puyol

Ter Stegen

zdroj: ESPN
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

9 komentáre
Rasto Premium
2023-09-17 19:41:47
Dobrá zostava.
8JK8 Premium
2023-09-17 19:43:27
Dal by som to podobne možno miesto Luisita Cruyff a na pravo Dani miesto Rafu..