Po tom, čo La Liga zverejnila platové stropy pre všetky kluby na sezóny 2023/2024, sa objavili pochybnosti o schopnosti Barcelony zaregistrovať Vitora Roqueho počas januárového prestupového obdobia.

Platový limit Kataláncov bol stanovený na 270 miliónov eur, pričom ich mzdové náklady sa aktuálne pohybujú na úrovni 404 miliónov eur. Vzhľadom na túto situáciu novinári naznačovali, že aj keď Barcelona má Roqueho podpísaného, jeho začlenenie do kádra v januárovom prestupovom období by sa mohlo skomplikovať.

Cadena Ser v každom prípade tvrdí Barcelona už informovala Roqueho agenta, že ho bude môcť získať počas zimného prestupového obdobia. Napriek nepriaznivej situácii v súvislosti s finančným fair play Barça požiadala tábor mladého útočníka, aby zostal pokojný a že jeho registrácia sa uskutoční v januári. To je v súlade s tým, čo povedal Xavi Hernandez na svojej piatkovej tlačovej konferencii, keď tvrdil, že športový riaditeľ Deco ho informoval, že Roque príde na prelome rokov.

"Deco mi povedal, že Vitor Roque príde v januári. Uvidíme, ale v zásade by s jeho začlenením nemali byť žiadne problémy. Aj keď si myslím, že ani teraz nie je čas o tom hovoriť," mal povedať.

Vzhľadom na vek Roberta Lewandowskeho a jeho aktuálnu formu v poslednom období je nevyhnutné, aby Barcelona mala Roqueho k dispozícii čo najskôr. Mladý brazílsky útočník je v Athletico Paranaense v roku 2023 v skvelej forme, keď vo všetkých súťažiach strelil 20 gólov a ďalších 8 pripravil.

Jeho talent, potenciál a schopnosť hrať v strede ofenzívy alebo na krídle by z neho urobili zaujímavý prírastok pre Xaviho. Napriek tomu, že existujú obavy týkajúce sa situácie s finančným fair play, Barcelona je zatiaľ pokojná a podobnú správu o jeho januárovej registrácii poslala aj Roquemu a jeho agentovi.

zdroj: cadena ser
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-09-18 10:34:50
“Sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú”