Ferran Torres je muž s poslaním. Španielsky internacionál sa vrátil do základnej zostavy Barcelony v sobotu večer proti Realu Betis a opäť zahral vo skvelej forme - navyše pridal úžasný gól z priameho kopu.

Jeho oslava po tom, čo sa mu podarilo rozvlniť sieť súpera, opäť poukázala na jeho odolnú mentalitu, ktorá mu pomohla získať si späť svoje miesto pod vedením Xaviho Hernandeza. V katalánskej metropole ho teraz právom nazývajú "Žralok".

Katalánsky denník Sport v každom prípade upriamuje pozornosť aj na význam Ferrana Torresa v šatni Barcelony, ktorý presahuje rámec jeho senzačných výkonov na ihrisku. 23-ročný hráč je kľúčovou postavou v šatni a je považovaný za jedného z lídra tímu, ktorý ma blízko ku kapitánom.

Okrem toho Torres prevzal zodpovednosť za to, aby pomohol novým hráčom, najmä Joãovi Cancelovi a Joãovi Felixovi, dobre sa integrovať do šatne. Jeho vzťah s portugalským obrancom trvá už šesť rokov, keď spolu zdieľali šatňu ešte vo Valencii.

Muž s poslaním

Torres bol jedným z prvých mien na zozname odchodov Barcelony na začiatku nedávno skončeného letného prestupového obdobia. Vedenie ho považovalo za prebytočného hráča, ktorý nedokázal naplniť svoje očakávania. Krídelník však svoju situáciu zmenil veľkolepým spôsobom.

Torres začal predsezónne obdobie v Barcelone vo veľkolepej forme, keď v piatich zápasoch strelil tri góly a na jeden prihral. Jeho kvalitné výkony sa preniesli aj do sezóny La Ligy. Napriek tomu, že Torres nehral v úvodnom ligovom zápase, v druhom a treťom zápase strelil za Barcelonu dva góly, pritom v oboch prípadoch naskakoval na trávnik z lavičky.

Potom si nenašiel miesto v nominácii La Roja Luisa de La Fuenteho v rámci kvalifikácie na EURO, ale potom bol povolaný ako náhrada za zraneného Marca Asensia. V zápase proti Cypru nastúpil na 30 minút a dvakrát sa presadil, k tomu pridal jednu kľúčovú prihrávku. Sobotňajším gólom zvýšil svoj počet gólov v klubovej sezóne na tri v štyroch vystúpeniach.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-09-18 07:41:40
Nech mu ostane rovnaký prístup a nech sa mu ďalej darí ✊🙂
2023-09-18 10:52:39
Upřímně, jednu dobu jsem na něj měl nervy. Ale teď je mi víc a víc sympatický. Jen tak dál.