Od odchodu Pedra Rodrígueza z Barcelony uplynulo už osem rokov, ale novinári katalánskeho denníka Sport ubezpečujú, že Pedro je aj naďalej informovaný o dianí v klube. Teraz sa v rozhovore pre španielsku televíznu stanicu TVE vyjadril k aktuálnym témam.

V utorok sa Lazio, ktorého farby Pedrito momentálne reprezentuje, stretne v Lige majstrov s Atléticom. V rozhovore pred týmto stretnutím útočník uviedol, že "Barça sa veľmi posilnila. Mám tam aj v celej lige veľa priateľov. S niektorými z nich sa stretnem v utorok. Prajem Barcelone veľa šťastia a tiež Xavimu, ktorý je môj priateľ."

Práve z Atlética, ktorému bude Pedrov tím čeliť, sa João Felix presťahoval do Katalánska. V tejto súvislosti odchovanec La Masie uviedol, že "niekedy je ťažké prispôsobiť sa určitému štýlu, myšlienke futbalu, ale v Barcelone to zvládne. Je škoda, že sme to nevideli v Atléticu".

Pedro tiež priznal, že je naďalej v kontakte s bývalými hráčmi Blaugranas v Miami, teda s Busquetsom, Albom a Messim. Na otázku o svojich kolegoch odpovedal: "Všetci sa cítia skvele, sú nadšení a vyhrávajú všetky zápasy. Urobili skvelú voľbu".

Na záver bývalý hráč Barçy uviedol, že hoci je rád, že môže čeliť španielskemu tímu, "radšej by hral proti Barçe, bolo by to veľmi pekné".

Pripomeňme, že Pedro odohral vo farbách Blaugranas 321 zápasov, v ktorých strelil 99 gólov a pridal 62 asistencií. Po odchode z Katalánska hral za Chelsea (206 zápasov, 46 gólov a 28 asistencií) a AS Rím (40 zápasov, 6 gólov a 7 asistencií) a v súčasnosti háji farby Lazia (zatiaľ 90 zápasov, 17 gólov a 11 asistencií). Proti Barcelone nastúpil v sezóne 2017/2018, keď Barcelona vyradila Chelsea v osemfinále Ligy majstrov.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-09-18 09:58:26
Já mám trošku obavy, aby ten poslední zápas nebyla jen vyjímka a nevrátili jsme se zase k tomu zažitému stylu na tisic přihrávek,protože pak to pohltí i Felixe ,jako to pohltilo každého příchozího hráče po čase.
2023-09-18 10:09:02
felix sa trosku trapil, ale bojoval a to je to podstatne. priniesol cerstvy vietor spolocne s cancelom. a to sme potrebovali