Vynikajúci debut Joãa Felixa nezostal v Španielsku bez povšimnutia. Dnes v noci Raúl Varela, novinár z madridského rádia Marca, predniesol Portugalčanovi vo vysielaní akýsi otvorený list. Pozývame vás, aby ste si prečítali jeho preklad.

***

Čo viac môžeme chcieť, debut s gólom a Bellingham vystrelil naplno. João Felix je už teraz podľa komentárov najlepším prestupom sezóny v španielskej lige, Simeone veľkým lúzrom a skutočnosť, že Atlético platí z jeho platu všetko okrem pár stotisíc eur, veľkým výsmechom finančného fair play.

Futbal je taký. Zbehlý v Xavineta počas celého leta neprestával opakovať, že tréner Barçy pre neho nevidí miesto v zostave, pretože sa hodí viac ako stredopoliar než ako útočník. Povolenie na jeho prestup dal len vtedy, ak by prišiel s Cancelom, ďalším Joãom zodpovedným za Joãomániu, ktorá v Can Barçe žije ďalej. Vďaka Dúo Dinámico [španielska popová skupina zo 60. rokov; pozn. red.] Portugalčanovi a Ferranovi Sharkovi sa tesne pred jeho debutom v Lige majstrov vracia stav optimizmu. Veľmi potrebný vzhľadom na nedávne precedensy.

Takto rýchlo žijeme. Od toho, že sa mu nepodarilo nájsť si miesto v žiadnom polozmysluplnom európskom klube, až po vyvolanie vlny eufórie prostredníctvom správ na sociálnych sieťach, ako je táto od jeho brata Huga: "Ešte sa to len začalo, ešte ani nie si pripravený."

Chápem to teda tak, že ak João v sobotu začal hrať futbal na skutočnej úrovni, ktorú mu možno pripísať, je to preto, že posledné štyri sezóny mal dôkladnú predsezónnu prípravu, kým dosiahol tento vrchol formy.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-09-18 18:10:41
Ten zapas ukazal v plnej sile, ze zafungovala chemia muzstva a hraci boli na postoch kde sa citia najkomfortnejsie. Bodaj by to takto islo nadalej. U felixa sa prejavila hravost a kombinacia v tomto pripade vytvorili s lewym nebezpecne inteligentne a hadam aj efektivne uticne duo. Plati to aj o toresovi