Prezident FC Barcelona Joan Laporta vyzval členské štáty Európskej únie, aby budúci utorok v Európskom parlamente hlasovali za uznanie katalánčiny ako úradného jazyka.

Vo videu uverejnenom aj na prezidentovom profile Plataforma per la Llengua Joan Laporta hovorí o katalánskom jazyku a katalánskych hodnotách, ktoré FC Barcelona reprezentuje na medzinárodnej scéne.

"Volám sa Joan Laporta, prezident FC Barcelona. FC Barcelona je viac než len futbalový klub. Sme hrdí na to, že sme vyslancami Katalánska vo svete a obhajujeme hodnoty našej krajiny. Iniciatíva, rešpekt, ambície, čestnosť, pokora, sloboda, rovnosť a solidarita. Osobitne sa angažujeme aj v katalánčine, ktorá je oficiálnym jazykom FC Barcelona a jazykom 10 miliónov Európanov. Chceme, aby sa katalánčina stala 25. úradným jazykom v Európskej únii, a to je dôvod, prečo žiadam zástupcov krajín Európskej únie, aby v Európskom parlamente hlasovali za oficiálny štatút katalánčiny. Urobte to, prosím, pre Európu a Európanov! Ďakujem vám veľmi pekne."

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.