Dani Olmo, bývalý mládežnícky hráč FC Barcelona, nikdy neprestal byť v hľadáčiku klubu ako kandidát na možný návrat. V dokumentárnom filme z produkcie DAZN si Dani Olmo okrem iného zaspomínal na svoje začiatky v Blaugranas.

Dani Olmo sa presťahoval do Chorvátska vo veku iba 16 rokov a urobil tam svoje prvé kroky v profesionálnom futbale. Po pôsobení v Diname Záhreb sa Španiel presunul do nemeckého RB Lipsko, s ktorým nedávno predĺžil zmluvu do roku 2027 a dohodol sa na odstupnej klauzule vo výške 50 miliónov eur pre prípad, že by o neho v budúcnosti mala záujem Barcelona.

V dokumentárnom filme Come On Football sa Dani Olmo vyjadril k svojmu pôsobeniu v mládežníckych výberoch FC Barcelona: "V Barcelone som bol šťastný. V štyroch zo šiestich rokov, ktoré som tam odohral, som bol najlepším strelcom," povedal Španiel.

25-ročný hráč pripomenul, že hrával ako útočník a krídelník a bol aj reprezentantom v tímoch do 16 a 17 rokov: "To, čo som chcel, bol športový projekt a Dinamo mi ho poskytlo. Keď opustíte Barçu, nie je všetko ružové a v Chorvátsku som to pochopil. Tam som sa stal mužom v každom zmysle slova, na ihrisku aj mimo neho," spomínal Olmo.

V auguste Dani Olmo oslávil predĺženie zmluvy s Lipskom a v zápase o nemecký Superpohár proti Bayernu Mníchov strelil aj tri góly, vďaka ktorým si jeho mužstvo zabezpečilo trofej. V aktuálnej sezóne Bundesligy Olmo strelil dva góly a zaznamenal asistenciu. V zápase Španielska proti Gruzínsku však utrpel zranenie a v najbližších zápasoch bude musieť pauzovať.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-09-19 05:54:38
Neviem ale on mi nepríde ako priamy kandidát alebo vhodný do súčasnej Barcelony