Futbalisti Barcelony zajtra večer odohrajú na Estadi Olimpic de Lluis Companys svoj prvý zápas v Lige majstrov v sezóne 2023/2024. V prvom zápase skupinovej fázy nastúpia proti Royal Antverpy.

Posledné roky neboli pre Kataláncov v Európe priaznivé. Kombinácia zranení, slabej prípravy a nedostatočnej psychickej odolnosti spôsobila, že dve sezóny po sebe vypadli v skupinovej fáze. Cieľom tejto sezóny je obrátiť situáciu. Relevo v každom prípade uvádza, že hráči v šatni Barcelony trvajú na tom, že sú na tohtoročnú Ligy Majstrov pripravení.

Znovu sa obnovila viera v schopnosť mužstva postúpiť ďaleko v turnaji a možno dokonca prebojovať sa až do finále. Prvým krokom je však postúpiť zo skupinovej fázy a rezervovať si miesto vo vyraďovačke. S Portom, Šachtarom Doneck a Royalom Antverpy v skupine sú šance Barcelony priaznivé. Napriek tomu v Lige Majstrov nie sú žiadne slabé tímy a každý zápas bude ťažkou skúškou.

Čisto z pohľadu kvality kádra sa len málo klubov na celom svete môže pochváliť lepším kádrom ako katalánska Barcelona. Xavi má k dispozícii všetko, o čom môže tréner snívať. Pedri, Gavi, Ronald Araujo, Alejandro Balde, Jules Koundé a Lamine Yamal sú len niektoré z množstva hráčov, ktorí sú ešte mladí, ale už teraz vyzerajú vyrovnane a strelecky.

Tréner má zároveň k dispozícii skúsených profesionálov v podobe Marc-André ter Stegena, Roberta Lewandowskeho a Andreasa Christensena, ktorí kormidlujú loď. Barcelona v poslednom letnom prestupovom období vylepšila svoj káder podpisom zmluvy aj s kapitánom Manchestru City Ilkayom Gündoğanom. Keď Nemec obohatí káder o svoje skúsenosti z Ligy majstrov, Barcelona tentoraz nemá žiadne výhovorky.

zdroj: relevo
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-09-18 21:23:25
Utok je slabućky na európskej urovni podľa mňa, čakajú nas ťažké boje si myslim ,skupina je opticky slabsia ako dva posledne roky,tak hadam to zvládneme,