V Barcelone sa stalo tradíciou, že každý rok sa do prvého tímu dostane niekoľko najtalentovanejších odchovancov La Masie. Ansu Fati, Gavi, Nico Gonzalez a Alejandro Balde sú niektorí z tých, ktorí nedávno využili túto príležitosť.

Tentoraz sa zdá, že Lamine Yamal sa chystá pokračovať v tejto nastolenej tradícii. Vedenie však rovnako verí, že sa osvedčia aj takí hráči ako Fermín López a Marc Casadó. Podľa informácií katalánskeho denníka Sport bol Casadó jedným z prvých hráčov akadémie, na ktorých chce Xavi Hernández vsadiť v nadchádzajúcej sezóne. Právom je teraz súčasťou prvého tímu a stal sa pravidelným členom nominácie na zápasy.

Sport ďalej dodáva, že tréner mladíkovi plne dôveruje. Oceňuje najmä Casadovo dobré čítanie herných situácií. Jeho šanca určite príde v blízkej budúcnosti. Odchod Sergia Busquetsa z Barcelony rozozvučal vo vedení klubu oplašné zvony. Blaugranas totiž stále nevyriešili otázku príchodu adekvátnej schopnej náhrady.

Oriol Romeu v každom prípade v lete podpísal zmluvu s Barcelonou a prevzal pozíciu defenzívneho záložníka základnej zostavy. Jeho výkony boli doteraz bezchybné. Casadova úloha v tíme je v súčasnosti jasná - má kryť chrbát Romeuovi. Barcelona považuje 20-ročného hráča za jedného z najschopnejších mladých defenzívnych stredopoliarov a Xavi dúfa, že ho bude v priebehu sezóny striedať s veteránom.

Zmluva kapitána Barçy Atlètic v Katalánsku vyprší v lete 2024 a klub by si ho rád zaviazal novou zmluvou. Napriek tomu je stále hráčom rezervy a v prípade potreby sa môže vrátiť naspäť, aby pomohol tímu Rafu Márqueza a dostal poriadnu porciu minút.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-09-18 21:00:12
No tak sup zajtra do zakladu
2023-09-18 21:08:00
Přiznejte se ....komu chybí Busi :D