Pre odchovanca La Masie Lamine Yamala to bol začiatok sezóny 2023/24 ako zo sna. 16-ročný talentovaný útočník sa presadil v prvom tíme a málokto predpokladal, že sa mu podarí takýto prelom.

V tejto sezóne Yamal už v piatich zápasoch ukázal, že patrí medzi elitu a je silným kandidátom na miesto na pravom krídle, ak nie priamo prvou voľbou. Za posledných približne 5 mesiacov prekonala táto futbalová senzácia niekoľko rekordov na klubovej úrovni, pričom počas nedávnej reprezentačnej prestávky sa mu to podarilo aj v španielskej reprezentácii, keď sa stal najmladším debutantom, hráčom v základnej zostave a strelcom La Roja v histórii.

Na Yamala čakajú ďalšie rekordy

Keďže Barcelona sa dnes večer stretne s Royal Antverpy v Lige majstrov, Yamal si môže pripísať na svoje konto niekoľko ďalších rekordov, ak nastúpi proti belgickému majstrovi na Montjuïc. Ak sa Yamal dostane na ihrisko proti Royal Antverpy, stane sa najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil za Barcelonu v Lige majstrov (16 rokov a 2 mesiace), čím by o tento rekord pripravil ďalšieho hráča La Masie Ansu Fatiho (16 rokov a 10 mesiacov).

Okrem toho sa Yamal stane aj druhým najmladším hráčom, ktorý si zahrá v Lige majstrov, a predbehne bývalého obrancu Anderlechtu Celestina Babayara (16 rokov 86 dní), pričom pred talentovaným krídelníkom zostane len Youssoufa Moukoko z Borussie Dortmund.

Ak by sa 16-ročnému mladíkovi podarilo dnes večer na Montjuïc proti tímu Marka van Bommela streliť gól, stal by sa aj najmladším strelcom v histórii klubu - tento rekord opäť drží Ansu Fati. Yamal by sa stal aj najmladším hráčom, ktorý skóroval v histórii Ligy majstrov, čo je ďalší rekordný zápis, ktorý v súčasnosti patrí Ansu Fatimu. Vzhľadom na to, aké výkony Yamal v tejto sezóne zatiaľ predvádza, nič nie je v dnešnom zápase Ligy Majstrov vylúčené.

zdroj: barcauniversal.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-09-19 13:18:28
Myslím,že dnes šancu dostane ako striedajúci,dúfam,že ju využije