João Felix od svojho príchodu v letnom prestupovom termíne nastúpil za FC Barcelona zatiaľ len dvakrát, ale zdá sa, že už urobil dojem. Aj na trénerský štáb Xaviho Hernándeza.

Po skvelom výkone z lavičky pri svojom debute proti CA Osasuna strelil 23-ročný hráč svoj prvý gól za klub počas uplynulého víkendu do siete Realu Betis, pričom niektoré jeho kombinačné akcie s Alejandrom Baldem a Robertom Lewandowskim boli oku lahodiace.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Felixov podpis nemal medzi technickým personálom Barcelony úplne jednohlasnú zhodu. V skutočnosti sa viackrát objavili informácie, že aj samotný tréner Xavi Hernandez mal určité pochybnosti týkajúce sa jeho príchodu, aj keď vtedy tieto špekulácie poprel.

Novinár Adrian Sanchez uvádza, že v štábe boli skutočne niektorí členovia, ktorí mali pochybnosti o Felixovi a o tom, ako by zapadol do systému v Barcelone. Ale po tom, čo videli 23-ročného portugalského internacionála na niekoľkých tréningoch, všetky tieto pochybnosti boli úplne rozptýlené a ľudia, ktorí boli skeptickí, teraz veria, že môže byť dôležitým kúskom skladačky v tomto tíme.

Felix má za sebou rázny štart dobrodružstva v metropole Katalánska, keď minulý víkend proti Betisu strelil svoj prvý gól za klub a nadviazal tak na svoj zásah za Portugalsko počas reprezentačnej prestávky. Bývalý hráč SL Benfica, ktorý v posledných mesiacoch takmer nehral, bude chcieť tento sľubný štart čo najlepšie využiť a pokračovať v tom, aby sa stal dôležitejším hráčom Blaugranas.

Treba v každom prípade poznamenať, že Barcelona nemá na 23-ročného hráča opciu na kúpu, ale ak sa mu bude v sezóne dariť, budú prebiehať rokovania s Atléticom Madrid o trvalom prestupe.

zdroj: @_AdrianSnchz
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2023-09-19 12:00:00
Všichni chceme, aby se mu Mega dařilo, ale pokud to tak bude, koupě nasledne bude velký problém....nedá se nic dělat, opce tam neni. Smlouva do 2027 a jeho kupní cena za jakou ho Atleti koupili nevesti nic dobrého.
2023-09-19 12:22:57
Doprajme si radšej trocha histórie...