Alejandro Balde dnes podpísal predĺženie spolupráce s FC Barcelona až do roku 2028. Pri tejto príležitosti sa spolu s prezidentom Joanom Laportom porozprával aj s novinármi.

Joan Laporta

"Predovšetkým chcem poďakovať úsiliu celého tímu poradcov.... Alejandro je v Barcelone už dlhé roky. Dnes sme podpísali historický kontrakt. Je to hráč, ktorý si prešiel všetkými kategóriami v La Masii. Má skvelých rodičov, ktorí ho vychovali k hodnotám. Ďakujeme všetkým, ktorí umožnili tento podpis!"

"Chcem sa tiež poďakovať Alexancovi, ktorý odviedol skvelú prácu. Taktiež Decovi, ktorý operáciu spečatil. Jorge [Mendes], vieš, že ti tiež veľmi pekne ďakujem. Ďakujem ti veľmi pekne, pretože sa dokážeš postarať aj o záujmy Barcelony. Dokážeš skĺbiť svoje záujmy a záujmy Barçy."

"Alejandro má veľký talent. Je tu už 13 rokov. Miluje Barçu, vie, čo znamená byť futbalistom Barçy... Ďakujeme veľmi pekne Alejandro, gratulujeme! Prajem ti veľa úspechov!"

"Všetci sme pracovali na tom, aby sme mali veľmi dobrý káder, aby sme mohli zaregistrovať každého. Určite to stálo za to. Máme plnú dôveru v naše vedenie. Ak tím funguje, cíti to aj klub."

Alejandro Balde

"Čo si pamätám zo svojich začiatkov v Barcelone? Je to už 13 rokov v klube. Mám len dobré spomienky. Od svojich piatich alebo šiestich rokov som sníval o tom, že sa dostanem do prvého tímu Barçy a teraz sa mi to splnilo. Ďakujem svojej rodine, prezidentovi a trénerovi, že mi dali túto šancu."

"V hlave som si predstavoval takéto začiatky, ale vedel som, že je to veľmi ťažké, že si to vyžaduje veľa práce a obetí. Ale po mnohých hodinách tvrdej práce sa mi to podarilo dosiahnuť."

"Chcem zo seba aj naďalej dávať toľko ako doteraz a ešte viac. V roku 2028 budem mať 24 rokov a stále budem mladý. Chcel by som zostať ešte veľa rokov."

"Túto sezónu sme začali veľmi dobre, v tíme máme veľa talentov. Som veľmi mladý a stále sa mám čo zlepšovať, a to je môj cieľ."

"Číslo "3" po Piquém? Či to číslo ťaží alebo nie... Verím, že každý futbalista si píše svoj vlastný príbeh. Geri je legenda a vzor pre mladých. Viac ako bremeno je to veľká pýcha."

Joan Laporta: "Možno zmeníš pozíciu! (smiech)"

zdroj: YT: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-09-21 17:07:22
Stačí aby zlepšil finální fázi a bude skvělý. Ale věřím, že se to naučí.. když si vzpomenu na Albu, tak ten taky dřív nějak neexceloval. Pak odešel Neymar a spoluprací s Messim se Jordi vyšvihl o několik levelů výš.