João Felix sa po troch zápasoch v FC Barcelona už začína presadzovať ako kľúčová súčasť zostavy trénera Xaviho Hernandeza. Len v troch zápasoch vo všetkých súťažiach krídelník strelil tri góly a na jeden ďalší prihral.

Kataláncov prekvapilo, ako dobre sa Felix adaptoval na život v klube, ale zároveň majú obavy z budúceho leta, keďže v zmluve nie je zahrnutá opcia na trvalý nákup. Treba pripomenúť, že Barcelona podpísala s Joãom Felixom zmluvu na hosťovanie na jednu sezónu bez opcie na kúpu. Okrem toho 23-ročný hráč ešte pred príchodom do Barçy podpísal s Rojiblancos novú zmluvu do roku 2029, čo dáva klubu z hlavného mesta Španielska silnú pozíciu pri rokovaniach o trvalom prestupe.

Katalánsky denník Mundo Deportivo v tejto súvislosti informuje, že Atlético Madrid bude pravdepodobne od Barcelony požadovať 80 miliónov eur za trvalý odchod Joãa Felixa v lete budúceho roka. Blaugranas už kalkulujú s možným budúcim začlenením Joãa Felixa aj Joãa Cancela a zisťujú, koľko by ich takáto operácia mohla stáť.

A podľa Mundo Deportivo sa prostredníctvom svojich zdrojov dozvedel, že Atlético Madrid bude za portugalského reprezentanta požadovať 80 miliónov eur. Takáto suma by mohla byť pre Barcelonu vzhľadom na jej finančnú situáciu výzvou, aj keď Joan Laporta je presvedčený, že situácia sa na ekonomickom poli zlepší.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2023-09-22 12:07:24
Tak keď sme boli dohodnutý s City na 25 mega za Cancela a nechajú ho nám za 25 mega, tak je jasné, že Felix nepôjde pod 45-50 mega.
2023-09-22 12:32:07
Po tom čo sme im doslova darovali Villu za €3M, Suareza za €7M a Griezmana za €20M po tom čo nám ho predtým predali za €120M by mohli ukázať charakter a predať nám Felixa do €40M.