Práve keď sa zdalo, že Barcelona sa na ihrisku dostáva postupne do prevádzkovej teploty, klub schytal tvrdý úder. Nová posila Blaugranas, Vitor Roque, utrpel v zápase Athletica Paranaense nepríjemné zranenie a z ihriska odišiel na nosidlách.

Roqueho zranenie sa na prvý pohľad zdalo byť vážne a potvrdili to aj lekárske testy. Podľa informácií ESPN si Tigrinho pri súboji vo včerajšom zápase pretrhol väzy v členku. Jeho zranenie je natoľko vážne, že si už v drese Athletica Paranaense zrejme nezahrá.

Očakáva sa, že Roque sa v januári pripojí k Barcelone, ak si klub dokáže vytvoriť dostatočný priestor v rámci finančného fair play. Vzhľadom na to, že teraz bude musieť podstúpiť operáciu, jeho rekonvalescencia v každom prípade neumožní návrat na trávniky skôr ako v roku 2024. Blaugranas by sa radi vyhli operácii hráča tak skoro v jeho kariére. Napriek tomu sa zdá, že toto zranenie si jednoducho bude vyžadovať operačný zákrok.

18-ročný mladík hral v tejto sezóne Brasileiro Serie A naozaj výborne. V 22 vystúpeniach za Athletico Paranaense zaznamenal 11 gólov a 3 asistencie a v priemere mal necelú jednu kľúčovú prihrávku na zápas. Jeho fenomenálne výkony nezostali nepovšimnuté a vyniesli mu prestup do Barcelony za veľké peniaze. Do Barcelony možno pricestuje už v januári, no kedy si oblečie dres Blaugranas, nevedno.

zdroj: ESPN
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2023-09-22 20:37:29
ziadal by som financnu kompenzaciu od jeho klubu kedze nam ho nechceli pustit uz v lete. teraz nam dojde po vážnom zraneni ktore moze mat negatívny vplyv na jeho kariéru.
2023-09-22 20:39:08
Tak to záleží jak na tom bude po operaci. Snad to bude dobré. V této sezóně jsi už moc asi nezahraje.