Azda najnáročnejším aspektom riadenia špičkového európskeho klubu je rotácia hráčov. Veď pracovať s hráčmi rôzneho profilu a ega nie je vôbec jednoduché. V Barcelone je to večný problém vzhľadom na kvalitu, ktorú káder má. Blaugranas majú v súčasnosti množstvo možností na všetkých postoch a Xavi Hernandez má za úlohu pracovať na riešení.

Xavi Hernández presvedčený, že dokáže všetkým hráčom poskytnúť minúty, ktoré si zaslúžia. Počas sezóny bude tím neustále rotovať, aby sa každý v šatni cítil dôležitý. Informuje katalánsky denník Sport. Ten píše, že trénerský štáb si je vedomý, že každý hráč musí dostávať pravidelne minutáž, aby v prípade zranenia a/alebo suspendácie mohol do tímu zasiahnuť ktokoľvek.

Dilema v defenzíve

Zranenie Ronalda Arauja istým spôsobom prinieslo pokoj Xavimu Hernandezovi. Uruguajský internacionál je prvou voľbou trénera na post stopéra, ale Jules Koundé a Andreas Christensen počas jeho neprítomnosti vytvorili úžasnú spoluprácu. Keďže všetci traja hráči hrajú v skvelej forme, Xavi sa bude v nasledujúcich týždňoch snažiť pravidelne striedať kombinácie. Okrem toho Iñigo Martínez takisto čaká na svoju šancu.

Chaos v strede poľa

Situácia v strede poľa nie je o nič jednoduchšia. Tréner má k dispozícii Frenkieho de Jonga, Oriola Romeu, Ilkaya Gündoğana, Gaviho a Pedriho, ktorí bojujú len o tri miesta v strede poľa. Je predsa jasné, že Barcelone sa hrá lepšie, keď na ľavom krídle hrá prirodzený útočník. Keďže Pedri je momentálne zranený, Xavi má menej možností, s ktorými môže pracovať. Pedriho návrat však postaví trénera pred dilemu na koho vsadiť, keďže všetci hráči podávajú optimálne výkony.

A čo ofenzíva?

Xavi považuje Roberta Lewandowskeho za nespochybniteľnú základnú jednotku v strede útoku - minimálne do januárového príchodu Vitora Roqueho. O zvyšné dve miesta sa uchádzajú štyria hráči. Lamine Yamal vyvolal svojou skvelou formou nadšenie po celej Európe a pre trénera je nesporným faktorom X na pravom krídle. João Felix má podobný vplyv na ľavom krídle a pri súčasnej forme sa zdá byť nepostrádateľný. Ani Ferran Torres a Raphinha nehrajú zle, práve naopak a určite si zaslúžia minúty. Rozdelenie hracieho času bude kľúčové nielen pre ich formu, ale aj pre ich kondíciu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2023-09-22 21:00:28
Xavi má dilemu, ale my fanúšikovania možeme byť súčasným stavom kádra len nadšení!
paprik Premium
2023-09-22 21:19:37
Dufam,ze najde odvahu rotovat aj Lewu...hlavne koli nemu samemu,nie je najmladsi aj ked v dobraj kondicii. Som zvedavy ako by to zvladal utok aj bez neho. Co ma najviac tesi je zdrava konkurencia v obrane,fakt si nepamatam kedy naposledy sme mali taku obranu.