Barcelona včera večer oznámila predĺženie zmluvy s trénerom Xavim Hernandezom o ďalší rok do roku 2025.

Predchádzajúca zmluva 43-ročného trénera mala vypršať v lete 2024 a po rokovaniach, ktoré sa uskutočnili v lete, sa obe strany dohodli na novom predĺžení o ďalších 12 mesiacov do roku 2025 s opciou na ďalší rok. Keďže predĺženie zmluvy je už oficiálne, Marta Ramon z rádia RAC1 prišla s ďalšími podrobnosťami o novej zmluve, ktorú Xavi Hernandez podpísal s Barcelonou.

Xaviho nová zmluva je spojená s výrazným zvýšením jeho platu, ktorý je teraz dvojnásobný oproti tomu, čo zarábal doteraz. Pri svojom príchode totiž akceptoval plat v hodnote len 4 milióny eur za sezónu, pričom mal na pamäti finančnú situáciu klubu. Teraz bude zarábať približne 8 miliónov eur za sezónu, pričom mzda jeho štábu sa tiež zvýšila z 1,5 milióna eur na 4 milióny eur ročne.

Napriek zvýšeniu platu Xaviho stále nie je na úrovni trénerov elitných klubov v Európe. V skutočnosti je plat bývalého záložníka nižší ako plat jeho predchodcu v Barcelone Ronalda Koemana, ktorý zarábal 9 miliónov eur ročne.

Ako už bolo spomenuté, nová zmluva má v sebe aj opciu na predĺženie Xaviho pôsobenia o ďalší rok. Táto klauzula sa automaticky aktivuje v prípade, že Barça v nasledujúcich sezónach vyhrá La Ligu alebo Ligu majstrov a klub ani tréner od zmluvy neodstúpia.

zdroj: RAC1
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-09-23 14:08:20
Barca že je vo finančnej kríze ? Vidím, že nie ....