Jednou z posledných posíl Girony je Sávio. 19-ročný Brazílčan prišiel do katalánskeho tímu na hosťovanie z Troyes a v priebehu piatich zápasov strelil gól a zaznamenal dve asistencie. Gol informuje, že po skvelom štarte do sezóny sa o hráča čoraz viac zaujíma Barcelona.

Správy o záujme Barçy o pravého krídelníka Girony prezentoval Albert Fernández na Twitch kanáli Gol. Podľa novinára sa klub dokonca nedávno pokúšal podpísať Sávia, ale rokovania sa nepodarilo uzavrieť. Teraz, po tom, čo Blaugranas videli, čoho je útočník vo veku 19 rokov v La Lige schopný, ho chcú naďalej sledovať.

Brazílčan, známy aj ako Savinho, má výnimočné fyzické schopnosti a výbornú kontrolu lopty, vďaka čomu je jedným z najlepších driblérov v lige. Tento futbalista má tiež "nos na strieľanie gólov", čo dokázal pri svojom debute proti Granade. Okrem iného aj vďaka forme Savinha Girona vyhrala štyri z piatich doterajších zápasov a získala rovnaký počet bodov ako Barcelona.

Zaujímavosťou je, že Brazílčan prišiel na Montilivi na hosťovanie z ESTAC Troyes z Ligue 2 - klubu, ktorý je tiež súčasťou futbalovej skupiny City. Savio bol francúzskym tímom kúpený za približne 6,5 milióna eur, takže prípadný prestup by sa pravdepodobne musel uspokojiť minimálne s touto sumou.

Keď hráč ešte hrával v rodnej krajine, Jorge Sampaoli mu dal príležitosť v základnej zostave Atlética Mineiro vo veku len 16 rokov. Argentínčan vtedy uviedol, že "je to veľmi mladý hráč, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť. Trénuje so spoluhráčmi a poznáme jeho schopnosti... Vkladáme do neho veľkú dôveru, pokiaľ ide o budúcnosť".

zdroj: sport.es gol
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2023-09-23 11:08:45
Šikula.
2023-09-23 12:01:54
Nemáme my Yamala?