Madridský denník AS informuje o novej úlohe Bojana Krkića v Barcelone, keďže bývalý útočník získal miesto na športovom oddelení Blaugranas.

Bojan, ktorý bol kedysi považovaný za jeden z najsľubnejších talentov v La Masii, nikdy nedokázal naplniť svoj potenciál. Po ukončení profesionálnej kariéry si však Bojan našiel kľúčovú úlohu na športovom oddelení Barcelony.

V rámci novej štruktúry v klube bol Bojan vymenovaný za nového koordinátora FC Barcelona a jedného zo šiestich členov športovej komisie. Dokonca ani tréner Xavi Hernandez nie je súčasťou tejto športovej komisie, pričom Bojan spolupracuje s ľuďmi ako Rafa Yuste, Joan Soler, Enric Masip, Joan Laporta a Deco.

Bojanov nástup do tejto funkcie Barcelony nie je prekvapením, keďže novovymenovaný športový riaditeľ Deco a prezident klubu Joan Laporta ho chceli mať vo vyššej funkcii. Bojan má napokon silné väzby na Barcelonu, keďže jeho otec pôsobil viac ako desať rokov ako skaut klubu.

Úloha Bojana v Barcelone

V rámci svojich povinností koordinátora má Bojan zohrávať kľúčovú úlohu pri sledovaní vývoja hráčov, ktorí sa chystajú preraziť v seniorskom tíme. Výborným príkladom je Lamine Yamal, s ktorým Bojan okrem iných hráčov v zostave Barçy Atlètic úzko spolupracuje.

Okrem toho dostal Bojan od Laportu rozšírenú úlohu. Bývalý útočník bude pozorne sledovať hráčov, ktorí sú momentálne na hosťovaní. Patria sem Ansu Fati, Clement Lenglet, Sergiño Dest, Julian Araujo, Pablo Torre, Éric Garcia, Chadi Riad, Estanis Pedrola a Alex Valle.

Okrem týchto deviatich hráčov bude mať Bojan za úlohu sledovať aj progres ďalších dvoch hráčov, ktorých Barcelona toto leto predala, ale má opciu na spätný odkup - Nica Gonzaleza a Ez Abdeho. Bývalý útočník tak bude mať dôležitú úlohu v športovej štruktúre klubu, keďže Barcelona sa snaží sledovať, ako sa talentom mimo klubu darí a ako napredujú.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.