Fermín López je v Barcelone od začiatku predsezónnej prípravy akýmsi zjavením. Včera urobil 20-ročný hráč ďalší krok k tomu, aby si zabezpečil miesto v Xaviho tíme, keď strelil svoj prvý gól v oficiálnom zápase.

Fermín si počas predsezónnej prípravy vyslúžil šancu pokračovať v prvom tíme, keď vynikol krásnym gólom v súboji proti Realu Madrid alebo asistenciou v konfrontácii s Tottenhamom. Potom však stredopoliar veľa nehral, v dvoch zápasoch strávil na ihrisku len 36 minút, väčšinu z nich v rýchlo rozhodnutom dueli s Royal Antverpy. Absencie v kádri spôsobili, že Xavi sa rozhodol poslať Fermína do hry v 64. minúte zápasu proti Malorke v snahe zvrátiť priebeh zápolenia. Na plný bodový zisk to síce nestačilo, ale boli to práve odchovanci, ktorí v 75. minúte po prihrávke Raphinhu a šikovnej hreRob erta Lewandowskeho vyrovnali skóre zápasu. Dodajme, že tento stredopoliar bol už desiatym strelcom Barcelony v tejto sezóne.

Fermín prezradil, že Xavi ho pred začiatkom duelu nabádal, aby ukázal svoju osobnosť. Nie je to prvýkrát, čo sa to 20-ročnému mladíkovi podarilo, a svojou povahou na ihrisku sa dokonca trochu podobá na Gaviho. Katalánsky denník Mundo Deportivo navyše uvádza, že obaja títo stredopoliari udržiavajú veľmi dobrý vzťah aj mimo ihriska. Fermín okrem svojej šikovnosti zaujme aj rýchlym rozhodovaním a dobrým zmyslom pre kolektívnu hru a už teraz je známe, že má aj skvelú strelu.

Je pozoruhodné, že Xavi včera vsadil práve na Fermína Lópeza, a nie na kapitána tímu Sergiho Roberta. Tréner na pozápasovej tlačovej konferencii mladšieho hráča pochválil: "Fermín je hráč, ktorý sa mi pred sezónou veľmi páčil. Je veľmi schopný. Má hlad, má strelecký cit, dostáva sa do pokutového územia, strieľa z diaľky.... Môže nám toho veľa dať. Dnes strelil gól za bod - síce len bod - ale zaznamenal veľmi dobrý vstup." Vzhľadom na zranenia Pedriho a Frenkieho de Jonga možno v ďalších zápasoch očakávať väčšiu úlohu pre Fermína Lópeza.

zdroj: sport.es mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.