Novinár Jordi Cardero uvádza, že Barcelona nebude opakovať chyby, ktoré urobila v prípade Ansu Fatiho a Pedriho, pokiaľ ide o Lamine Yamala. Na druhej strane, Xavi bude v tejto sezóne mimoriadne opatrný pri využívaní svojich mladých talentov.

V čase, keď Ansu a Pedri vtrhli na scénu, médiá rýchlo vyzdvihli ich talent a okamžite ich porovnávali s Lionelom Messim, Xavim a Andresom Iniestom. Mladíci síce dokázali zažiariť, ale ich hranie zápas čo zápas viedlo nakoniec k fyzickým problémom. "Hrali viac, ako mali, a nakoniec na to doplatili," povedal zasvätený človek z technického štábu FC Barcelona.

Keď teda hovoríme o Yamalovi, katalánsky tím bude postupovať veľmi strategicky, aby ho ochránil. Základnou myšlienkou je preto jeho rotácia medzi základnou jedenástkou a úlohou náhradníka v tejto sezóne. 

Kľúčom k úspechu je trpezlivosť

Xavi je odhodlaný chrániť Yamala pred akýmkoľvek porovnávaním s Messim a zabezpečiť, aby mal prednosť jeho blahobyt. Jeho stratégia voči mladému hráčovi zostáva neochvejná: kľúčom je trpezlivosť. V nedávnom zápase proti Malorke sa Yamal neocitol v základnej zostave. Avšak už 30 minút pred koncom zápasu mal jeho vstup do hry výrazný vplyv. Jeho výkon podčiarkol pôsobivý rekord v driblingu, ktorým prekonal spoločné úsilie Raphinhu, Ferrana Torresa a Joãa Felixa. Lamineho prítomnosť drasticky zmenila priebeh zápasu.

Trénerský štáb si je dobre vedomý toho, že Yamal je hráčom budúcnosti. Pri diskusii o mladíkovi sa sústreďujú na dôležitosť starostlivosti o jeho rozvoj. Po skončení predsezónnej prípravy bolo primárnym odhodlaním trénerského štábu začleniť ho do dynamiky prvého tímu. Jeho pripravenosť plánujú posudzovať z týždňa na týždeň a rozhodovať o tom, či by sa mal objaviť po boku seniorského tímu, alebo s Barçou Atlètic.

Napokon, trénerský štáb venuje maximálnu pozornosť ďalšiemu dôležitému aspektu: Yamalovej fyzickej kondícii. Vzhľadom na problémy, ktoré v minulosti zažili mladé talenty ako Pedri a Ansu, sú odhodlaní zabrániť tomu, aby sa stretol s podobnými prekážkami.

zdroj: @jordicardero
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.