Po letnom odchode Sergia Busquetsa a Jordiho Albu sa Sergi Roberto stal prvým kapitánom FC Barcelona. Veterán však v tejto sezóne zatiaľ nemal veľa príležitostí viesť tím na ihrisku, keďže herný čas pre neho prakticky neexistoval. Tréner prvého tímu je v každom prípade maximálne spokojný s prístupom odchovanca La Masie.

Zo siedmich zápasov Barçy vo všetkých súťažiach nastúpil Roberto v základe len v dvoch a celkovo odohral len 174 minút. V skutočnosti bol 31-ročný hráč nevyužitý náhradník v posledných troch stretnutiach Kataláncov v La Lige.

Napriek svojej obmedzenej úlohe a minimálnemu hernému času podľa informácií katalánskeho denníka Sport Roberto naďalej preukazuje príkladný prístup na tréningoch a maximálne sa zapája do diania v tíme, takže všetci okolo neho nemajú žiadne problémy.

Roberto svojím prístupom a správaním zapôsobil na Xaviho Hernandeza, ktorý je zo svojho prvého kapitána "nadšený". Roberto sa stal prvou voľbou na poste pravého obrancu, zatiaľ čo tréner má pred sebou množstvo možností v strede poľa, vrátane mladého Fermína López. Roberto by samozrejme radšej hral viac ako doteraz, ale rešpektuje rozhodnutie trénera a neprejavil žiadne známky toho, že by bol nahnevaný.

Sport ďalej uvádza, že Xavi je veľmi spokojný s Robertom a s tým, ako vedie tím napriek jeho menšiemu zapojeniu. A tréner verí, že 31-ročný hráč dostane svoje šance vzhľadom na to, že sezóna je dlhá a príde chvíľa, keď bude potrebovať všetky sily. V skutočnosti sa včera objavili správy, že Roberto by dokonca mohol nastúpiť na víkendový zápas La Ligy proti Seville, aby si Cancelo mohol oddýchnuť.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2023-09-28 07:41:06
"Roberto by dokonca mohol nastúpiť na víkendový zápas La Ligy proti Seville, aby si Cancelo mohol oddýchnuť." ---> Neviem, ci je to dobry napad. Mozno vtedy, ked uz bude zapas v suchu.
2023-09-28 07:52:16
Článok ma fakt celkom pobavil....Ale je fajn, je je Xavi Robertom nadšený ...Aspoň niekto ...