Po sľubnom začiatku sezóny poznačili výkony Barcelony zranenia kľúčových hráčov. Pedri, Ronald Araujo, Iñigo Martínez a Andreas Christensen museli stráviť nejaký čas na maródke. Frenkie de Jong sa stal posledným hráčom, ktorého vyradilo zranenie z hry.

Vzhľadom na nedávne zranenia Barcelony prijal klub niekoľko dôležitých opatrení, aby sa tieto zranenia už neopakovali. Okrem tréningov sa futbalisti venujú aj rôznym iným športovým aktivitám, aby si udržali svoju kondíciu. V Španielsku je aspoň jednou z nich hranie padelu, ktorý sa niekedy nazýva aj padelový tenis.

Podľa katalánskeho denníka Sport však Barcelona informovala hráčov, že tréning padelu bude zakázaný. Urobilo sa tak s cieľom znížiť pravdepodobnosť zranení, keďže padel tenisu sa venuje veľké množstvo hráčov Barcelony.

Rozhodnutie Barcelony zakázať hranie padelu je v každom prípade nepríjemná správa pre hráčov, z ktorých mnohí tento šport pozorne sledujú a aj ho hrávajú. Sport tvrdí, že mnohí hráči Barcelony dokonca pozorne sledovali Padel World Tour. Teraz si však budú musieť pohľadať iný šport. Barcelonskí hráči nemajú inú možnosť, ako sledovať šport a musia si nájsť novú zábavu. Či však tento krok skutočne zohrá kľúčovú úlohu pri znižovaní počtu zranení, sa ešte len ukáže.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-09-28 10:29:28
Zakazala nehravat - cize im prikazala hrat :D