Činnosť klubovej televízie Realu Madrid vyvoláva v Španielsku čoraz viac kontroverzií. Madridský denník Marca priniesol ostrý komentár k tejto záležitosti od generálneho riaditeľa Atlética Gila Marina.

Televízia Realu Madrid už dlhé mesiace zverejňuje zábery kritizujúce rozhodcov, pričom sa zameriava výlučne na chyby v neprospech Los Blancos. Nedávno sa po stretnutí s Atléticom objavila vlna takýchto videí, hoci odborníci vo všeobecnosti hodnotili prácu rozhodcu Alberola Rojasa veľmi dobre. Včera sa dokonca objavila kritika rozhodcov, ktorí mali viesť stretnutie s Las Palmas. Iturralde González sa už vyjadril k týmto činom a vyzval federáciu, aby vyvodila dôsledky voči televíznej stanici madridského klubu.

Madridská Marca medzitým zozbierala vyjadrenia generálneho riaditeľa Atlética Miguela Angela Gila Marina, ktoré mal predniesť svojmu najbližšiemu okoliu: "Toto je vrchol všetkého, rozhodca má pravdu, na čom sa zhodujú všetci rozhodcovskí analytici, a napriek tomu to mašinéria všetko vytiahne."

Gil Marin sa domnieva, že mediálne prostredie spojené s Realom Madrid vyvíja tlak na rozhodcovské tímy bez ohľadu na to, či sa rozhodcovia mýlia alebo majú pravdu: "Manipulujú súťaž. Vytvárajú pre rozhodcov neznesiteľnú klímu. Argumenty, ktorými útočia na rozhodcov, by boli smiešne, keby neboli také vážne a nemali priamy vplyv na vývoj zápasov."

Riaditeľ Atlética sa tiež zamýšľal nad tým, čo by sa stalo, keby Real hral doma a hráč Atlética by brutálnym sklzom spôsobil zranenie hráčovi Los Blancos. Má samozrejme na mysli zranenie Angela Correu po hrubom zákroku Bellinghama. "O ničom inom by sme nehovorili," mal povedať Gil Marin, ktorý je presvedčený o existencii dvojakého metra.

"Sú to fanatici. Vedia, že ak nebudú hovoriť takéto veci, rýchlo prídu o prácu," zhrnul Gil Marin tému narážok z RealMadrid TV, ktorá zaútočila aj na jeho osobu. Riaditeľ Atlética mal novinárom Cadena SER alebo COPE potvrdiť, že tieto vyhlásenia vyšli z jeho úst, hoci priznal, že neočakával, že budú preložené doslovne.

zdroj: marca.com
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
8JK8 Premium
2023-09-28 10:55:39
Toto pána Tebasa netrápi čiže to nieje téma ktorou sa je potrebné zaoberať...
2023-09-28 11:54:10
V momente, kedy by sa odbúral dvojitý meter, Real by s kľudom padol aj do stredu tabuľky. To federácia, ani zainteresovaný nedopustia. Rovnako v LM.