Od príchodu Joãa Cancela do Barcelony neuplynul ani mesiac, ale pravý obranca už stihol za krátky čas výrazne ovplyvniť dianie v klube. 29-ročný obranca, ktorého si klub požičal z Manchestru City, už strelil dva góly a jeden pripravil, čím si rýchlo získal sympatie a priazeň fanúšikov.

Zdá sa, že João Cancelo za krátky čas pôsobenia v klube urobil na šatňu Barcelony veľký dojem. Ako uviedol novinár Alex Pintanel, v šatni Blaugranas zostali "ohromení" schopnosťami a kvalitou 29-ročného obrancu, ako aj jeho fyzickou kondíciou. Zdroje z Anglicka oboznámené s pôsobením pravého obrancu v Manchestri City opísali Cancela ako "zviera" a "stroj" po fyzickej stránke.

A zdá sa, že v podobnom svetle ho vidia aj ľudia v šatni Barcelony, pričom jeho kvalita na ihrisku tiež zanechala výrazný dojem. Hoci od jeho príchodu do klubu neubehlo veľa času, Cancelo sa dokázal pomerne rýchlo adaptovať na hru Blaugranas. Predpokladá sa, že mu v tom pomohla prítomnosť krajana Joãa Felixa a bývalých spoluhráčov z Manchestru City Ilkaya Gündoğana a Ferrana Torresa.

Cancelo prišiel do Barcelony z Manchestru City len na hosťovanie, pričom v zmluve nebola zahrnutá žiadna klauzula o trvalej kúpe. Hovorilo sa o vložení takejto klauzuly, ale nakoniec sa od toho upustilo kvôli možným problémom s finančným fair play. Ale vzhľadom na to, ako začal, Barcelona určite zváži jeho trvalý prestup, ak bude 29-ročný hráč pokračovať v dobrých výkonoch v nasledujúcich mesiacoch. To však môže byť zložité, keďže sa očakáva, že Manchester City bude za jeho trvalý predaj požadovať 25 miliónov eur.

zdroj: @alexpintanel
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-09-28 12:27:43
Pokiaľ bude hrať ako doteraz a nevzniknú problémové incidenty tak ta 15mil. € v každom prípade kúpiť! Konečne hráč ktorý je hoden postu RWB v Barcelone, aspoň po hernej stránke!
2023-09-28 12:34:34
Nič nečakane keď prisiel z PL a ešte zo City