Počas uplynulého leta sa vo veľkom diskutovalo aj o odchode Roberta Lewandowskeho z Barcelony a to konkrétne do Saudskej Arábie. Poľský útočník bol viackrát spájaný s odchodom do Saudskej Arábie kvôli ich obrovskej aktivite na trhu a zlej finančnej situácii Barcelony, ktorá by potrebovala výraznú finančnú injekciu.

Katalánci a Lewandowski však naďalej chceli pokračovať vo svojej spolupráci a nič nenasvedčovalo tomu, že by niektorá zo strán bola nespokojná. Hoci sa prestup nezrealizoval a Lewandowski vyhlásil, že nemá záujem o odchod na Blízky východ, veľkokluby v Saudskej Arábii sa svojho záujmu o hráča nechcú v dohľadnej dobe vzdať.

Podľa informácií katalánskeho denníka Sport budú Saudi útočníka naďalej lákať, aby sa k nim pripojil, aj keď má ešte rok a pol platnú zmluvu s Barcelonou. Abha Club bol v lete jedným z favoritov na podpis Lewyho, keďže jeho trénerom je Czeslaw Michniewicz, bývalý hlavný tréner poľskej reprezentácie, ktorý má údajne stále výborný vzťah s Robertom Lewandowskim.

Saad Bguir, 29-ročný stredopoliar klubu Abha, ktorý bol jedným z klubov silno zainteresovaných v honbe za Lewandowskim, o Poliakovi povedal: "Potrebujeme hráčov najvyššej úrovne, ako je Lewandowski. Takýto typ hráčov by sme mali podpísať, ak je to možné."

V saudskoarabskej Pro League sa tímu príliš nedarí a je možné, že sa vydá podobnou cestou ako ostatné tímy v lige a v nadchádzajúcich prestupových obdobiach siahne do verejných zdrojov, aby posilnil svoje mužstvo. Lewandowski vždy tvrdil, že chce zostať v Európe a získavať tituly, ale zdá sa, že snahy Saudskej Arábie o jeho podpis sa v dohľadnej dobe nezastavia.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-09-29 06:37:02
Po skončení sezony ok ak vysolia cca 50 az 60mil . skor isto nie ! A samozrejme ak on bude chciet
2023-09-29 11:24:07
V lete predať, nastúpiť musí perspektíva a to on už nie je 🤷‍♂️
V prípade záujmu a ponuky aj v zime.