Nad Barcelonou naďalej visí veľký otáznik týkajúci sa kauzy Negreira, keďže sa voči klubu objavili nové obvinenia z podozrenia z úplatkárstva. Blaugranas dlhšie obdobie vyplácali platby Enriquezovi Negreirovi, bývalému podpredsedovi Technického výboru rozhodcov (CTA), a údajne to bolo s cieľom ovplyvniť rozhodcov a ich rozhodnutia.

Klub sa k tejto záležitosti vyjadril už v minulosti, pričom Joan Laporta potvrdil, že platby boli realizované za skautské správy o rozhodcoch a mladých hráčoch v Španielsku. Včera však vyšetrovateľ prípadu Negreira, sudca Joaquín Aguirre, vydal príkaz, v ktorom tvrdí, že platby Barcelony Negreirovi by predstavovali údajný trestný čin "podplácania".

Barcelona je v súvislosti s nedávnym vývojom pokojná

Rozhodnutie vydané vo štvrtok pripisuje trestný čin podplácania klubu a ostatným obžalovaným - medzi nimi bývalým prezidentom Barçy Josepovi Marii Bartomeuovi a Sandrovi Rosellovi a Negreirovi a jeho synovi. Ferran Correas z katalánskeho denníka Sport však uvádza, že Barcelona sa najnovších obvinení z úplatkárstva neobáva a nie je znepokojená. V klube vládne pokoj, pretože s týmto scenárom právny tím klubu počítal už na začiatku.

Právne služby FC Barcelona už na tejto novej situácii pracujú. Klub trvá na tom, že nikdy nedošlo k žiadnemu ovplyvňovaniu zápasov, a keďže sa im nepodarilo nájsť ani jednu platbu rozhodcovi, hľadajú čokoľvek iné, čo by mohlo klub poškodiť.

Keď sa Xaviho počas včerajšej tlačovej konferencie spýtali na obvinenia, rýchlo všetko zamietol: "Poznáte môj názor. Nikdy som nemal pocit, že by nám to prospelo, nikdy. O týždeň sa objaví ďalšia správa, o mesiac ďalšia.... Mám málo času rozmýšľať o iných veciach ako o futbale. Nie o týchto otázkach." V tejto chvíli sa neočakáva žiadne oficiálne vyhlásenie Barcelony k tejto záležitosti.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.