Keď Barcelona v roku 2022 uzavrela dohodu o podpise Pabla Torreho, okolo jeho príchodu bolo veľa nadšenia, najmä keď klub porazil Real Madrid. Na druhej strane platí, že výkony mladíka naďalej zaostávajú za očakávaniami.

Hoci 20-ročný nádejný záložník ukázal počas svojej debutovej sezóny v Barcelone záblesky svojho potenciálu, pod vedením Xaviho Hernandeza len ťažko získaval minúty kvôli konkurencii v strede poľa. Preto sa v lete rozhodlo, že Torre odíde na hosťovanie a nakoniec sa pripojil k miestnym rivalom z Girony na sezónu 2023/2024.

Michelov tím bol pre mladíka vybraný, pretože ide o perspektívny tím, ktorý hrá podobný štýl futbalu založený na držaní lopty ako Barcelona. Podľa informácií katalánskeho denníka Sport sa však Torremu nepodarilo urobiť dojem v prvých týždňoch jeho pôsobenia v Girone a má problémy dostať sa do plánov trénera.

Mladý stredopoliar začal predsezónnu prípravu dobre a dokonca sa zapísal aj na streleckú listinu, ale od začiatku riadnej sezóny sa mu nedarí podľa plánov. Torre sa totiž ani v jednom prípade neobjavil v základnej zostave Girony, ktorá je po siedmich zápasoch lídrom La Ligy. Za Michelov tím odohral tento barcelonský odchovanec zatiaľ len 5 zápasov, v ktorých nazbieral iba 76 minút, a na konte nemá žiadny gól ani asistenciu.

Torre síce ukázal, že s loptou na kopačkách má svoje kvality, ale zdá sa, že jeho nedostatočná defenzívna činnosť je niečo, čo ho brzdí na najvyššej úrovni. Napriek tomu je naďalej odhodlaný zmeniť svoju situáciu a získať v Girone väčšiu dôležitosť.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-09-29 11:07:24
Žiadne prekvapenie na ihrisku nikdy nevyzeral že by bol niečo viac ako priemer niekedy ani ten priemer
Marian Premium
2023-09-29 11:48:13
Videl som ho naživo v Plzni, dal vtedy aj gól Viktorke. Girona je v laufe, do základu sa dostane neskôr, ako to býva pri zranení iného záložníka a vtedy bude musieť využiť šancu. Má na to .