Ako informoval katalánsky denník Mundo Deportivo, Deco hovoril s Frenkiem de Jongom a vyjadril mu úplnú dôveru a ochotu predĺžiť zmluvu, ktorá vyprší v roku 2026. Nový športový riaditeľ FCB údajne zdôraznil, že dohoda nie je o generovaní miesta vo finančnom fair play a že aj hráč sa chce Barcelone zaviazať na dlhšie obdobie.

Deco aj Xavi majú plnú dôveru vo Frenkieho de Jonga ako hráča súčasnosti a budúcnosti. Holanďan prežil minulý rok ťažké obdobie, keď sa časť klubu usilovala o jeho prestup do Manchestru United, ktorý za neho ponúkol takmer 100 miliónov eur, čo mohlo Barcelone výrazne pomôcť z hľadiska finančného fair play. Napriek tomu hráč odmietol odísť a následne sa stal pre Xaviho kľúčovým. Deco dal Holanďanovi jasne najavo, že nemá v úmysle ho predať, a oddelil jeho túžbu predĺžiť zmluvu od generovania miesta vo finančnom fair play - čo sa spomínalo aj v súvislosti s novou zmluvou Ter Stegena - táto informácia ale nie je pravdivá. Očakáva sa, že brankár aj Holanďan sa zaviažu klubu na dlhšie obdobie z čisto športových dôvodov.

Futbalista by rád zostal v Barcelone aj preto, že by to znamenalo žiť v katalánskej metropole, kde je šťastný so svojou partnerkou Mikky, s ktorou čakajú prvé dieťa. Zámerom klubu je predĺžiť zmluvu s Holanďanom do roku 2028, keď bude mať 31 rokov. Deco sa neponáhľa, ale zároveň nechce čakať príliš dlho, keďže v lete 2024 zostanú do vypršania Frenkieho súčasnej zmluvy dva roky. Športový riaditeľ Barçy sa teraz porozpráva s Ali Dursunom, agentom stredopoliara, aby si dohodli stretnutie.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.