Nie každý vie, že zakladateľ spoločnosti Mediapro Jaume Roures, ktorý svojho času pomáhal Barcelone s tzv. aktiváciou finančných pák, v minulosti 20 rokov riadil klubovú televíziu Realu Madrid. Teraz v relácii "Que t'hi Jugues" rozhlasovej stanice Cadena SER prezradil niektoré podrobnosti o fungovaní tohto médiá Los Blancos.

"Televízia Realu Madrid spája približne 13 000 ľudí. Potom odvysielajú film "Anocher en Manila" a pozrie si ho 116 000 ľudí. Sledovanosť kanála sa živí filmami vysielanými o desiatej večer. Reprízu zápasu Ligy majstrov si pozrie 11 000 divákov. Kanál je v superdeficite, ročne stráca 30 miliónov eur," povedal Roures.

Zakladateľ Mediapro tiež priznal, že madridský klub nikdy nemal záujem vysielať zápasy, ktoré sa skončili prehrou Realu: "Bolo to niečo veľmi úbohé. Vytvorili sme kanál a komercializovali sme ho v zahraničí. Keď Real prehral, nemohli sme ho [zápas] vysielať, pretože "madridistas neradi sledujú prehry svojho tímu," čo vytvorilo problém pre ESPN a ďalšie zahraničné televízne kanály, ktoré dostávali nepretržité programy a v niektorých dňoch mali dvojhodinovú dieru.

zdroj: cadena ser
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.