Prezident Paris Saint Germain Nasser Al-Khelaïfi poskytol rozhovor pre portál Meczyki.pl.  Prezident PSG sa v rozhovore vyjadril k Superlige a tiež priznal, že o podpis Roberta Lewandowskeho bojoval aj parížsky klub.

Superliga?

"Túto myšlienku nazývam nesuperligou. Je to fakt. Zjednotili sme sa ako nikdy predtým. Chceli nás rozdeliť a stal sa pravý opak. Vďaka tomu môžeme robiť prevratné veci. Na stredajšej večeri som to povedal svojim partnerom v predstavenstve: 'Je to ako rodinná večera.' Pracujeme pre spoločné dobro a mnohí z nás sa mohli rozhodnúť inak. Samotná UEFA urobila veľkú vec, keď zastavila Superligu. Tu treba oceniť aj prínos Aleksandara Čeferina. Aj oni [FC Barcelona a Real Madrid] vedia, že ich mená nikdy nespomínam - ani na nástenke v súkromnejšom prostredí. Vždy im hovorím a radím, že sa môžu kedykoľvek vrátiť do ECA. Aby sa pripojili k rodine. Sú vítaní. Juventus už od projektu Superligy odstúpil. Mali by urobiť to isté. Nemajú inú možnosť. Nie som proti Barcelone ani Realu. Nebudem nikoho vylučovať. Som proti konfliktom a bojom. Stretol som sa s Joanom Laportom a povedal som mu to isté. Ak chcú bojovať, nech bojujú sami. Už nebudeme strácať čas touto témou. Máme svoje vlastné veci na práci. Chceme rásť a Superliga je dnes na smiech. Bola mŕtva skôr, ako bola skutočne oznámená."

Robert Lewandowski

"Mám takú zásadu, že nehovorím o hráčoch, ktorí nie sú v PSG, a o prestupoch, ktoré sa uskutočnia alebo sa mali uskutočniť. Nie je však žiadnym tajomstvom, že Robert je fenomenálny útočník. Každý klub na svete sa pozeral jeho smerom a v určitej fáze uvažoval o jeho angažovaní. Robert je však dnes v Barcelone a ja to rešpektujem. Mali by ste byť na neho hrdí. Nebolo veľa takých snajperov ako on, ktorí dávajú góly takmer v každom zápase. Stroj na strieľanie gólov. A navyše skvelý chlap. Spoznali sme sa a môžem o ňom hovoriť len v superlatívoch."

zdroj: meczyki.pl
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
Rasto Premium
2023-09-29 23:23:50
Šašo...