Je to len niečo vyše roka, čo sa Marcos Alonso pripojil k Barcelone, kam prišiel zadarmo po ukončení zmluvy s Chelsea. Aj keď v tejto sezóne nebol zvyčajným členom základnej zostavy a v podstate takmer nehráva, Ivan San Antonio z katalánskeho denníka Sport uvádza, že Alonso je v šatni Blaugranas považovaný za jedného z lídrov tímu.

Hoci je to len jeho druhá sezóna v Barcelone, Alonso si podľa denníka Sport získal úplný rešpekt svojich spoluhráčov. Je známe, že 32-ročný obranca si v tíme vytvoril dobré vzťahy s hráčmi ako Sergi Roberto, Frenkie de Jong a Robert Lewandowski.  Mladíci v tíme zároveň vzhliadajú k bývalému obrancovi Chelsea ako k príkladu vďaka jeho profesionalite a skúsenostiam.

Tréner Xavi Hernandez je s Alonsom, jeho prístupom a prácou absolútne spokojný, aj keď hráč nedostáva veľa minút. Denník dodáva, že aj keď Alonso nehrá pravidelne, už teraz myslí na prospech tímu a vždy, keď v šatni prehovorí, všetci ho počúvajú.

Alonso mohol v lete odísť

Situácia však mohla byť pre Alonsa úplne iná, keďže existovala veľká šanca, že by Barcelonu opustil počas letného prestupového obdobia. Obranca bol spájaný s odchodom a záujem mali kluby zo Saudskej Arábie, pričom na krátko bol spájaný aj s Manchestrom United.

Ale nič z toho nebolo, pretože Alonso nikdy neuvažoval o možnosti odchodu, zatiaľ čo Xavi si chcel ľavého obrancu udržať. Alonsova zmluva s Barcelonou sa však končí v lete 2024 a ešte sa uvidí, či ju klub bude chcieť ďalej predĺžiť alebo nie.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-09-29 16:25:42
Od novej sezony snad bude lidrom nejakeho arabskeho timu aj s Robertom a Ferranom.
2023-09-29 18:16:56
sylarko: dal pekny gol z priamaku a v poslednych dvohc zapasoch bol hrozny a zadrbal 2 golovky, ktore nas mohli stat body s Celtou a stali body s Mallorcou