Aj keď je pre mladých futbalistov dobré, že sú povolávaní na zápasy bez toho, aby si nakoniec v danom zápase zahrali, toto rozhodnutie v skutočnosti nemá veľký zmysel z hľadiska fungovania mládežníckych tímov.

Presne to sa teraz deje v Barcelone. Odkedy sa Xavi ujal vedenia, bolo povolaných niekoľko hráčov z mládežníckych tímov bez toho, aby mali v zápase akýkoľvek význam. Počas predchádzajúcej sezóny sa viackrát stalo, že Pablo Torre si zahral len pár minút, a to tak v prvom tíme, ako aj v rezerve. Mladý hráč sa neustále pohyboval medzi týmito dvoma tímami, napriek tomu sa snažil zabezpečiť si podstatné minúty na ihrisku. V dôsledku toho sa nakoniec ako logickejšia voľba ukázalo rozhodnutie prestúpiť na hosťovanie do Girony.

Marc Casadó je poslednou obeťou

Hoci vzťah medzi Xavim a trénerom Barçy Atlètic Rafa Marquezom je vynikajúci, katalánsky denník Sport informuje, že toto neustále lietanie hráčov medzi rezervou a prvým tímom začína mať svoj vplyv. Xavi preto začal v posledných zápasoch vytvárať užšie nominácie, ako je to v súlade s novou politikou Barcelony. Hráči ako Marc Casadó, ktorí sú pre Barçu Atlètic kľúčoví, nebudú povolaní na zápas prvého tímu, ak nie je pravdepodobné, že by skutočne hrali.

Casadó, kapitán Barçy Atlètic, má neoceniteľný prínos v zostave Rafu Márqueza, hoci je zaujímavé, že jeho meno sa objavilo v nominácii v každom z úvodných siedmich zápasov Barcelony v tejto sezóne, no na ihrisko sa nedostal ani ako náhradník. To však nemusí nutne znamenať, že Xavi nepočíta s hráčmi mládežníckeho tímu.

Naopak, ak bude komunikácia správna, Márquez bude mať k dispozícii hlbší káder kľúčových hráčov, najmä ak sa predpokladá, že sa nemusia objaviť v prvom tíme. Práve tu prichádza na rad komunikácia medzi oboma trénermi. Xavi teraz podnikol kroky na vyladenie svojho výberu do takej miery, že na súboj so Sevillou vybral iba 20 hráčov.

Zároveň Casadó usilovne trénuje pod vedením Márqueza a pripravuje sa na to, aby viedol tím v kľúčovom stretnutí proti Celte Fortuna túto nedeľu na Estadi Johan Cruyff. Hoci naďalej sníva o tom, že bude hrať za prvý tím, táto príležitosť príde až v správnej chvíli.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-09-29 17:30:46
Puig, Torre, Cassadó až teraz im to to došlo? Marquez už bol asi nasraný a povedal Xavimu. Načo ich tam ťahaš keď vieš, že ich nepostaviš a potom chalani 2 -3 mesiace nehrajú žiadny zápas
2023-09-29 17:50:08
Puig hra v MLS a Torre sa nevie presadit v Girone. Zakze minimalne u nich asi bude problem inde.