Bývalý tréner Barcelony Ernesto Valverde nezažil v Katalánsku príjemné chvíle. Počas svojho dva a polročného pôsobenia v klube vyhral súčasný tréner Athletic Bilbao dva tituly v La Lige, ale napriek tomu ho klub prepustil.

Pôsobenie 59-ročného trénera v Barcelone si zväčša pamätáme kvôli tomu, že Barcelona potupne vypadla z Ligy Majstrov po prehrách s AS Rím a Liverpoolom. Zároveň jeho budúcnosť určil aj jeho rozkol s Lionelom Messim a práve o tom hovoril vo svojom nedávnom rozhovore. Valverde pri rozhovore o bývalom kapitánovi Barcelony povedal: "No, skvelé. Messi? Ja neviem. Videli ste ho hrať, však? No, čo vám mám povedať, čo už neviete?"

"Pozrite, keď idete do takéhoto klubu, je jednoduchšie, ak predpokladáte, s kým budete pracovať. Je pravda, že musíte brať do úvahy, kto je kto. Messi je hráč, o ktorom viete, že vám dá všetko," vysvetlil v rozhovore pre katalánsky denník Mundo Deportivo

Bývalý tréner Barçy hovoril aj o ťažkostiach, ktorým čelil v klube. Povedal, že pre neho nebolo ľahké uchytiť hráčov Messiho formátu: "V mojom prípade som sa tam snažil začleniť, prispôsobiť sa tej novej situácii a robiť tie najlepšie rozhodnutia. Čo napokon musí robiť aj tréner. Spomínam si, že na začiatku nebolo ľahké prispôsobiť sa tomuto spôsobu tréningu, prispôsobiť sa inému spôsobu práce, no a postupne sme, samozrejme, robili to najlepšie, čo sme mohli," dodal.

Tréner tiež povedal, že jeho pôsobenie nebolo len o dvoch vypadnutiach, ktorým čelil v Lige majstrov. Hlavným odhalením, ktoré však urobil, bol fakt, že niektorí ľudia v Barcelone mu dôrazne radili, aby mal na svojej strane tých správnych ľudí, teda aby mal niekoho za sebou: "Pozrite sa, to je nezmysel [narážal na to, že si ho pamätajú len pre dva zápasy a nie pre jeho úspechy; pozn. red.]. Ani neviem, či to mám povedať. Niektorí ľudia, ktorí sú tam v Barcelone, ma už varovali, že je dôležité, keď prídete do Barçy, aby ste mali lobby," prezradil.

Na záver tiež priznal, že vystriedať niekoho, ako je Luis Enrique, je samo o sebe veľkou úlohou: "Prišiel som po takom skvelom trénerovi, akým bol Luis Enrique, s určitým tímom, Neymar odišiel, snažil som sa urobiť to najlepšie, čo som mohol, prispôsobiť sa situácii a veci sa mi darili. Nie, prepáčte: išli veľmi dobre, veľmi dobre," uzavrel.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.