Barcelona sa bude musieť najbližšie týždne zaobísť bez jedného zo svojich kľúčových útočníkov, keďže Raphinha utrpel počas zápasu so Sevillou zranenie hamstringu. Xavi musí tento výpadok v najbližšom období vyriešiť a k dispozícii má niekoľko možností.

26-ročný hráč bol pred zranením v dobrej forme a jeho absencia bude citeľná najmä v blížiacich sa dôležitých zápasoch proti tímom ako FC Porto, Athletic Club a Šachtar Doneck. Zámerom je, aby sa Raphinha vrátil na konci októbra na zápas Clasico proti Realu Madrid, a tak by vynechal nasledujúce štyri zápasy vo všetkých súťažiach.

Aj keď absencia Raphinhu bude ranou, Xavi Hernandez má dostatok možností, ako sa s ňou vyrovnať počas nasledujúceho mesiaca, pričom katalánsky denník Mundo Deportivo poukazuje na štyri možnosti, ktoré má mať tréner k dispozícii.

Lamine Yamal

Lamine Yamal, ktorý hrá prelomovú sezónu, sa viditeľne presadil už v jej úvode a napriek tomu, že má len 16 rokov, jeho pozícia v zostave Xaviho Barcelony silnie. Po tom, čo sa v posledných zápasoch nedostal do základnej jedenástky, sa vrátil do tímu proti Seville a výrazne sa presadil, keď po jeho akcii si dal vlastný gól Sergio Ramos. Vzhľadom na absenciu Raphinhu sa jeho úloha pravdepodobne zvýši.

Ferran Torres

Ďalší hráč, ktorý skvele začal ročník 2023/24. Torresov doterajší obrat je skvelý, ak vezmeme do úvahy, že počas prestupového letného bol práve on tipovaný na odchod z Barcelony. Tento 23-ročný hráč nenastupuje v základe  pravidelne, ale takmer v každom zápase, v ktorom hral ako náhradník, mal pozoruhodný vplyv. A hoci ho Xavi využíval skôr na ľavom krídle alebo ako záložnú deviatku, Torres vždy zdôrazňoval, že radšej hrá na pravom krídle a pri absencii Raphinhu by mohol dostať príležitosť.

Fermín López

Hráč, ktorý v piatok proti Seville nahradil zraneného Raphinhu, odohral veľmi dobrý zápas. Nedávno bol kľúčový v zápase proti Malorke. Ako taký by sa mohol v nasledujúcich týždňoch presadiť vo väčšej miere. Vzhľadom na to, že Xavi má tendenciu využívať ďalšieho stredopoliara na krídle ako pseudokrídlo, López by mohol byť vnímaný ako možnosť, ak by sa tréner vrátil k tomuto rozostaveniu. Xavi má plnú dôveru v talent z La Masie a mohol by ťažiť zo zranení, ktoré postihli mužstvo.

João Cancelo

Možno prekvapivá voľba, ale Xavi by ju určite mohol využiť vzhľadom na veľké skúsenosti a všestrannosť Joãa Cancela, ako aj na vplyv, ktorý už urobil od svojho príchodu do klubu v lete tohto roku. Cancelo by mohol byť využitý ako krajný krídelník na pravom krídle alebo by mohol byť nasadený ako vnútorný záložník z krídla.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2023-10-02 09:15:59
Som za volbu cancela
2023-10-02 09:26:51
Torrés mal niekoľko dobrých zásahoch ako striedajúci hráč, v základe bol ale neviditeľný! Preto jeho nasadenie by som volil ako poslednú možnosť...........