Prezident Sevilly José Pepe Castro sa v súvislosti s kauzou Negreira postavil proti Barcelone. Oznámil, že sa na protest viac neobjaví v lóži na štadióne Montjuïc. Okrem toho popiera verziu, ktorú predložili orgány katalánskeho klubu v súvislosti s vysvetleniami Joana Laportu.

Castro vo vyjadreniach pre médiá pred zápasom Sevilly s PSV len potvrdil stanovisko andalúzskeho klubu vyjadrené v nedávnom vyhlásení. Prezident priznal, že dostal "súkromnú podporu", hoci žiadny iný klub sa nerozhodol pripojiť k iniciatíve Andalúzanov: "Verejne tak neurobili, ale dostal som podporu od mnohých klubov Primera a Segunda. Nám je to však ľahostajné, pretože máme v tejto veci jasné presvedčenie a chápeme, že takéto praktiky sa nemôžu diať. Je pravda, že existuje zákon, ktorý nevydal konečný rozsudok, ale ak sú obvinení, je to z nejakého dôvodu. A ak sa uskutočnili platby rozhodcom, je to v rozpore s čistotou hry. Musíme bojovať o rešpekt klubov a fanúšikov. Nemusím navrhovať žiadne riešenie. Odmietame takéto praktiky a súd bude musieť rozhodnúť, či ide o trestný čin. V deň zápasu s Barcelonou sme pochopili, že je to veľmi vážne, nie je možné zaplatiť 7,5 milióna eur aktívnemu rozhodcovi, aj keď nebol na ihrisku."

"V reakcii Barcelona tvrdí, že Laporta už všetko povedal v LaLige, a môžem povedať, že v La Lige nepovedal nič, čo by znamenalo ich nevinu, neposkytol žiadne vysvetlenie. Vyjadrili sme sa a budeme v tom pokračovať. Ak boli rozhodcovi vyplatené peniaze, bolo to za niečo. Nebudem vysedávať v barcelonskej lóži, akoby sa nič nestalo. Stalo sa to," pokračoval.

"Neviem, či je to pozitívne [vnímané] alebo nie. Oveľa menej ma trápi prerušenie vzťahov ako následky problému. Prečo boli rozhodcovi vyplatené peniaze? Viem, že vedenie La Ligy, ktorú stálo toľko rokov práce, aby sa stala jednou z najsilnejších súťaží na svete, povedalo, že takéto veci sa nemôžu robiť. Tieto záležitosti kazia súťaž. Je to barbarstvo a v záujme čistoty zápasov sa to musí napraviť. Zákon určí, či došlo k priestupku, ale isté je, že došlo k platbám. A to je už vážne a postačujúce na to, aby sme to zamietli," dodal.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
2023-10-02 16:27:13
z tebasovho rekata trcia len chodidla...Aky aktivny rozhodca ? tento ujo nevie o co sa tam jedna ? Negreira bol v tu dobu aky rozhodca ? ak by mali tolko dokazov, tak uz je davno nieco na povrchu, lebo by to bol skandal na tri rite...ale sak mozno si karma najde aj jeho klub
2023-10-02 16:37:46
Asi je prehra prilis cerstva a stale ich boli. 😉 Nevadi, to prejde.