Bývalý policajný komisár José Manuel Villarejo, ktorý sa podieľal na sledovaní FC Barcelona a Sandra Rosella v rámci operácie "Katalánsko" súvisiacej so snahami regiónu o nezávislosť, prehovoril o tejto afére pred takmer desiatimi rokmi. Okrem iného uviedol, že to bolo okolie Joana Laportu, ktoré mu vtedy poskytlo informácie o bývalom prezidentovi.

Villarejo bol hosťom programu "El Mon a RAC1". V ňom hovoril o predbežnom zatknutí Sandra Rosella, ktorý strávil 21 mesiacov vo väzbe, hoci neskôr bol zbavený všetkých obvinení: "Hoci nie je politik, v politike existujú tri typy nepriateľov: zúriví, krvilační a stranícki súdruhovia. V prípade pána Rosella to bol práve Laporta, kto nám o ňom poskytol informácie. Pokiaľ si pamätám, bol to človek z prezidentovho okolia, ktorého vyhodili," povedal. Dodal, že spájanie Rosella so snahami Katalánska o nezávislosť bolo chybou a že sudkyňa Carmen Lamela nariadila zatknutie bývalého prezidenta Blaugranas, pretože sa domnievala, že predstavuje hrozbu pre bezpečnosť štátu.

Barcelona už reagovala na obvinenia z úniku informácií z tábora súčasného prezidenta. Médiá uvádzajú, že Laporta má po týchto vyhláseniach začať právne kroky proti Villarejovi, ak neposkytne opravu. Prezidentská oblasť Blaugranas hodnotí, že bývalý policajný komisár klame. Prípad je už v rukách právnikov.

Samotný Villarejo je kontroverznou postavou a dokonca strávil roky vo väzení kvôli obvineniam z členstva v zločineckej organizácii alebo prania špinavých peňazí. Zaujímavé je, že 26. mája pred súdom vypovedal aj o tom, že v rámci vyšetrovania odhalil "rozhodcovský neporiadok", ale keďže predtým v služobnom zázname uviedol, že v tom bol zapletený aj Real Madrid, "zrejme niekto nemal záujem pokračovať vo vyšetrovaní".

zdroj: RAC1
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.