Barcelona oficiálne oznámila, že Lamine Yamal podpísal s klubom novú trojročnú zmluvu do leta 2026.

16-ročný talent sa v posledných mesiacoch tešil veľkej popularite a stal sa najmladším debutantom FC Barcelona a španielskej reprezentácie. Jeho prvá profesionálna zmluva do roku 2026 je pre Yamala len začiatkom, pretože Barcelona už plánuje predĺženie jeho zmluvy do roku 2030, keď dovŕši 18 rokov.

Vzhľadom na to, že ide stále o mládežníckeho hráča, predĺženie zmluvy s Yamalom sa uskutočnilo v kanceláriách klubu bez prítomnosti médií. Mladík však po predĺžení zmluvy prehovoril pre oficiálne klubové kanály a vyjadril svoju radosť z tejto záležitosti: "Som veľmi šťastný, pretože v La Masii to bola dlhá cesta. Je to pre mňa zdrojom hrdosti. Stráviť ďalšie tri roky v klube môjho života je mojím snom a dúfam, že svoj čas v Barçe využijem naplno," uviedol.

Na otázku, aby vybral svoje dva najvýznamnejšie momenty v Barcelone, mladík odpovedal: "Keď som prišiel sem do La Masie a keď som debutoval." Yamal ďalej zdôraznil, že je hrdý na to, že môže reprezentovať Barçu: "Je to zdroj hrdosti, keď vidím deti, ktoré v mojom veku prichádzajú do klubu ako ja, a pre každého je to sen, aby sa mu to podarilo."

Na otázku, aké sú jeho ciele v klube, Yamal odpovedal veľmi jasne: "Momentálne je cieľom to, aby sme s Barçou dokázali vyhrať veľa titulov. Predovšetkým vyhrávať."

zdroj: twitter/fcbarcelona.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.