Raphinha si v zápase proti Andalúzanom poranil hamstring a od futbalu si na nejaký čas oddýchne. Barcelone hrá do kariet blížiaca sa októbrová reprezentačná prestávka.

Pôvodné správy naznačovali, že Raphinha bude mimo hry takmer mesiac a jeho návrat sa s najväčšou pravdepodobnosťou uskutoční v Clasicu proti Realu Madrid koncom októbra. Podľa čerstvých informácií od novinára Achrafa Ben Ayada však v Barcelone rastie optimizmus, pokiaľ ide o Raphinhovo uzdravenie, a predpokladá sa, že krídelník by sa mohol vrátiť čoskoro po nasledujúcej reprezentačnej prestávke.

Isté je, že 26-ročný hráč vynechá najbližšie zápasy proti FC Porto v Lige majstrov a Granade v La Lige. Potom bude nasledovať repre brejk, po ktorom budú Blaugranas pokračovať v sezóne ligovým zápasom proti Athletic Club a potom sa stretnú so Šachtarom Doneck v Lige majstrov. Ak všetko pôjde dobre, Rafinha by sa mohol vrátiť po reprezentačnej prestávke, prípadne včas, aby bol k dispozícii na tieto zápasy pred stretnutím Barcelony s Realom Madrid v poslednom októbrovom týždni.

Hoci je Raphinha pre Barcelonu dôležitým hráčom, Xavi má k dispozícii dostatok možností, ako sa vyrovnať s absenciou brazílskeho krídelníka. Lamine Yamal a Ferran Torres sú v dobrom stave a môžu Raphinhu bez problémov nahradiť, zatiaľ čo tréner môže počítať aj s Fermínom Lópezom. João Cancelo by mohol byť tiež voľbou na ľavý kraj obrany, ak by sa Xavi chcel vydať týmto smerom. Keďže však sezóna vstupuje do dôležitého obdobia, Katalánci pevne veria, že Raphinha sa vráti čo najskôr.

zdroj: @Achraf Ben Ayad
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.